Nepodléhejte zbytečně předsudkům, že je žehlení košile komplikované. Stačí pouze vědět, jak na to a znát ty správné triky a postupy. Možná se pak tato činnost stane vaší oblíbenou, při které si navíc odpočinete. A není nad dokonale vyžehlenou košili, která se hodí na jakoukoliv událost. Každý muž hned vypadá jako dokonalý gentleman.

Jak jednoduše vyžehlit košili za 5 minut se podívejte v tomto YouTube videu na kanále Gentleman Store:

Zdroj: Youtube

Nezbytné pomůcky

Pokud chcete mít košili perfektně vyžehlenou, neobejdete se jistě bez žehlícího prkna, vody a žehličky. Využívejte tu napařovací, práce vám půjde lépe od ruky a výsledek bude vždy lepší. Před žehlením zkontrolujte i čistotu prkna, abyste košili zbytečně neušpinili.

Košili nejprve zvlhčete

Pro kvalitnější výsledek neváhejte také košili před žehlením lehce pokropit vodou, materiál bude mnohem vláčnější a práci si tím zároveň značně usnadníte. Košile by měla být samozřejmě rozepnutá! Dodržujte doporučení na cedulce konkrétního kusu oblečení a dle toho nastavte na žehličce potřebnou teplotu.

Začněte od límečku

Žehlení košile zahajte vždy límečkem. Ten byste měli orosit vodou o něco více, protože se jedná o poměrně pevný a vyztužený kus látky. Přežehlete ho nejprve vždy z obou stran rozložený, a nakonec ho přežehlete ještě složený, aby držel svůj správný tvar.

Následují rukávy a ramenní části

Následně se pusťte postupně do žehlení obou rukávů. Nejdříve přežehlete manžety a poté celou délku rukávů. Vždy dbejte na to, abyste je měli pěkně narovnané a vyhlazené a netvořily se vám na nich nehezké přehyby. Látku v oblasti ramen žehlete vždy směrem ke středu košile, vyhnete se tak opět mačkání a ošklivým přehybům látky.

Kritickým místem jsou knoflíky

V tento moment je možné začít žehlit největší plochu košile, která se nazývá „tělo“. Nejprve byste měli vyžehlit část u knoflíků, ovšem pro mnohé je to často nerozlousknutelný oříšek. Pokud se týká i vás, vyzkoušejte jednoduchý trik, který je hitem na TikToku. O tento jednoduchý fígl se podělil muž ve videu zvaném „Žehlení košil je teď mnohem jednodušší“ na kanálu @laurastar_official. Příspěvek komentuje tak, že už není potřeba se děsit z nepříjemného žehlení knoflíků, které pro něj ještě donedávna bylo doslova vstupem na minové pole, kterému se raději vyhýbal.

Jak tedy na to?

Zcela jistě se vyhněte situaci, kdy byste horkou žehličkou přejížděly přes knoflíky. Ve výsledku byste poničili nejen je, ale jistě i povrch žehličky. Trik je v tom, že budete košili v oblasti knoflíčků žehlit z rubové strany a teprve potom z vnější. Oblasti mezi knoflíky se však už můžete vyhnout, protože je již krásně hladká. Na závěr byste měli košili pověsit na ramínko, aby se nepomačkala a vaše pečlivá práce nepřišla vniveč.

Související články

Zdroje: www.dailymail.com, www.ozeta.cz, www.prozeny.cz