Utírání prachu nepatří zrovna mezi oblíbené domácí úkony. Pokud chcete prodloužit intervaly, kdy je nutné se této činnosti věnovat, vyzkoušejte pár osvědčených vychytávek, díky nimž se budete moci věnovat něčemu mnohem příjemnějšímu. Jak přesně na to?

Jak rychle uklidit byt? Na užitečné tipy se podívejte na tomto YouTube videu na kanálu Blondýna:

Zdroj: Youtube

Věčný prach

Prach v domácnostech je všude a musíte se s ním vyrovnat nejenom ve městě, ale i na venkově. Usazuje se nejen na poličkách, ale i na nábytku, elektronice a podlahách. Někdy má člověk dojem, že je to s jeho stíráním stále dokola. Pokud však použijete osvědčené vychytávky, které to usazujícímu se prachu trochu ztíží, nebudete se jeho úklidu muset věnovat tak často jako doposud.

Nepouštějte prach domů zbytečně

Nejčastěji se špína a prach dostává do bytu otevřenými okny a dveřmi. Větrání interiérů je však nezbytné. Větrejte tedy efektivně, a to krátce, ale řádně. Nenechávejte tedy zbytečně okna otevřená celý den. Stejně tak zkontrolujte těsnost a případné skuliny opravte.

Používejte závěsy

Pokud chcete, aby se k vám nedostal nadbytek prachu, využívejte závěsy. A to nejen u oken, ale i u dveří. Pokud jsou otevřené, zatáhněte vždy závěs, zabrání vnikání veškerých nečistot k vám domů.

I rohožky mají smysl

Velkou službu vám udělají zcela určitě i rohožky. Nemusí být jen před vchodovými dveřmi do domu či bytu, ale i mezi jednotlivými pokoji. Na obuvi je vždy značný nános prachu, který lze snadno mezi vstupem do dalšího prostoru odstranit.

Perte pravidelně textilie

Pokud chcete mít v bytě co nejméně prachu, měli byste také pravidelně prát veškerý bytový textil. Týká se to nejen záclon a závěsů, ale všech přehozů, koberečků a samozřejmě i ložního prádla.

Pořiďte si čističku vzduchu

Práci s prachem si usnadníte také díky domácí čističce vzduchu. Zachytí nečistoty dříve, než se mají šanci někde usadit. Ventilátor nasává vzduch spolu s nežádoucími částicemi prachu, následně vzduch filtruje a cirkuluje zpět do místnosti.

Související články

Zdroje: www.marthasteward.com, www.kupi.cz, www.tn.nova.cz