Po čase jistého zabydlení v rodinném hnízdě, ať už se jedná o byt či dům, se kolem nás začne hromadit spousta věcí. Nejvíce ze všeho je však těch drobnějších, které se dají po čase snadno vhodit do kdejakého šuplíčku. Zpravidla se to týká i oblečení naskládaného v zásuvkách a v policích skříní.

Jak začít?

Zdá se vám, že na vás vypadává oblečení ze skříně, anebo že se nevyznáte v obsahu svých šuplíků? Začněte jednat a zpřehledněte je. Stačí tomu věnovat pouze trocha energie, kterou si můžete zpříjemnit oblíbenou hudbou. Výsledek vás jistě uspokojí a do přehledných šuplíků a skříní se budete rádi vracet. A navíc získáte spoustu volného prostoru.

Inspirovat se můžete ve videu:

Zdroj: Youtube

Zastavte hromadění věcí

Je běžné, že se domácnosti časem plní mnoha přibývajícími věcmi, souvisí to samozřejmě i s počtem příchozích potomků. Proto je vždy nutné udělat tzv. domácí prověrku a trochu to doma „provětrat“. Člověk narazí na mnoho předmětů, které již nepotřebuje a jiným ještě poslouží. Je však nutné pořádek pravidelně udržovat. Jak tedy zachovat veškeré věci v přihrádkách uspořádané?

Stačí jeden šuplík denně

Především není nutné si práci znechutit tím, že všechno stihnete najednou a během chvilky. Šuplíky totiž skrývají po dlouhé době mnohá tajemství a překvapení. Vždy si jednotlivé věci řádně projděte a zauvažujte, jestli se vám ještě k něčemu budou hodit, anebo je raději někomu podarujete či jinak zužitkujete, než aby zabíraly zbytečně místo.

Své ke svému

Jakmile věci přeberete, bude mít obrázek o tom, co vše si uchováte. Vymyslete si praktický systém, kdy je výhodné mít věci, které spolu nějak souvisejí v použití, blízko u sebe. Platí to i o oblečení, které si můžete vytřídit buď dle určitého druhu nebo i barev.

Skvělým řešením jsou organizéry

Veškeré věci by měly vždy mít své místo, které vám zaručí klasické organizéry. Hodí se nejen do kancelářského šuplíku, ale výborné jsou i v kuchyňských zásuvkách a také v prádelnících.

V současné době je jich v nabídce přehršel, a to z mnoha materiálů, dokonce i jako krabice s víkem, které lze přesně umístit dle náležitých rozměrů zásuvek a skříní. Stejně tak jsou velmi praktické i různé dózy či kelímky. Pokud jste kreativní a máte rádi zábavu, můžete si doma organizéry jednoduchým způsobem vyrobit.

Zdroje: www.mujlife.cz, www.supliky.cz, www.m.magazinplus.cz