Hledat se vyplácí

Nová pracovní deska stojí v hobbymarketu kolem 600 až 800 korun za běžný metr (60cm šíře), ale když si najdete nejbližší prodejnu pro truhláře nebo stavebniny, možná zjistíte, že vhodnou desku zde pořídíte za polovinu.

Šuplíky jsou praktičtější

Jdete-li cestou renovace stávající kuchyňské linky, můžete si místo nových křídlových dvířek a mnohdy nezbytných nových pantů pořídit hluboké zásuvky a tzv. plnovýsuvy.

Toto řešení oceníte zejména u skříněk, na jejichž dno ukládáte často používané kastroly a pánve nebo i potraviny; budou pěkně přehledně po ruce a využijete i nejzazší kouty skříňky.

Nejvýhodněji koupíte vhodné zásuvky či drátěné koše a vysouvací mechanismy u specializovaných prodejců kování a truhlářských potřeb.

Čím nahradit staré police

Starší police bývají ošoupané natolik, že rovněž vyžadují výměnu.

Můžete pořídit police nové anebo místo nich jen dřevěný či drátěný rošt. Ty také nabízejí ve specializovaných prodejnách s kováním nebo s truhlářským zbožím.

Zajímavým řešením pro uložení talířů ve skříňce může být odkapavač vhodného tvaru a rozměrů.

Případně se dají koupit v některých prodejnách s širokým sortimentem kuchyňských potřeb.

Místo dvířek závěs?

Nejlevnější náhradou dvířek je osvědčený závěs. Především na chalupách či chatách může toto řešení být i zajímavým doplňkem interiéru. Závěs lze sladit s ostatním textilem v místnosti, třeba se závěsy na oknech.

Jak ušetřit za spotřebiče

Cena vařičů, sporáků, mikrovlnek, chladniček, myček a dalších přístrojů bývá v internetových obchodech o 5 až 25 procent nižší než v kamenných.

Náklady za pořízení kuchyňských spotřebičů se můžete pokusit snížit koupí zboží s povrchovými vadami, tedy s nějakým tím škrábancem, prasklinou či deformací, která vznikla u výrobce nebo při přepravě k prodejci.

Ovšem musíte mít jisototu, že na provoz spotřebiče se vztahuje tatáž záruka jako na bezvadné zboží. Rozdíl v ceně může činit až desítky procent.