Dentální nit je nenahraditelným pomocníkem v péči o chrup, ale mnozí netuší, že existuje i mnoho chytrých a efektivních způsobů, jak ji lze využít i v domácnosti. Některé tipy vám prozradíme!

Chcete vědět, jak se dá využít zubní nit? Na 12 zajímavých hacků se podívejte na tomto YouTube videu na kanálu The Invisalign Goddess:

Zdroj: Youtube

Struna na pečení

Dentální nit vám může být například šikovným pomocníkem v kuchyni. Pokud budete péct například cukroví nebo sušenky, pomůže vám oddělit těsto od válu, ale i pečené kousky od plechu. Vyhnete se tak jejich možnému poškození.

Nit na krájení potravin

Zubní nit můžete použít i na krájení knedlíků, tuto metodu využívaly již naše babičky, jen s obyčejnou nití na šití. Dentální nit je však mnohem pevnější. Podobným způsobem lze nití krájet i ovoce, některou zeleninu, sýry nebo vejce vařená natvrdo.

Místo provázku

Velice dobře poslouží zubní nit všude tam, kde je potřeba provázek. Nejen při vaření, kdy je potřeba omotat například roládu, ale i na svázání bylinek či řezaných květin, nebo jako poutko na přichycení obrázků na zeď.

První pomoc při kapajícím kohoutku

Porouchal se vám kohoutek a stále z něj ukapává voda, která vás ruší? Faktem je, že to bude chtít opravu, ale než k ní dojde, zachrání vás dentální nit. Uvažte jeden konec nitě kolem konce kohoutku a druhý konec veďte dolů k odtoku. Kapky vody díky tomu stečou po niti bezhlučně do odtoku.

Opora pro popínavky

Pomocí zubní nitě lze přichytit k tyčce popínavé rostliny, a to jak pokojové, tak i ty venkovní. Pokud máte nevyužité zubní nitě větší množství, můžete z ní uplést i jednoduchou opěrnou síť.

Provizorní tkaničky

Přetrhla se vám náhle při zavazování doma tkanička? Žádný problém! Než si koupíte novou, nahraďte ji zubní nití. Nastříhejte si několik stejně dlouhých kusů, na koncích je slepte dohromady malým kouskem lepenky a navlečte do boty jako běžnou tkaničku.

Související články

 Zdroje: www.espiredental.c, www.prozeny.cz, www.bydlimechytre.cz