Bílé, čisté a voňavé prádlo provoní při sušení celý byt, pokud tedy nevyužíváte sílu sušičky. Bílé prádlo je na pohled krásné samo o sobě a je na první pohled jasné, zda je nové, či už ho nějaký ten pátek máte v šatníku. A právě v tento okamžik přichází na řadu známá tabletka z lékárny.

Jak využít aspirin při praní

Ideálním pomocníkem na skvrny na bílém prádle je šumivá tableta. Můžete sáhnout po aspirinu nebo po acylpyrinu, účinná látka je stejná. Kyselina acetylsalicylová. Jestliže šumivou tabletu po ruce nemáte, můžete využít i několik rozdrcených tablet.

Šumivou tabletu nechte rozpustit ve skleničce v malém množství vody a celý obsah sklenky vylijte do bubnu pračky společně s bílým zašpiněným prádlem. Do zásobníku vlijte trošku pracího gelu a zapněte pračku na běžný program, který využíváte.

Pozor! Kyselina acetylsalicylová by se neměla používat na tmavé ani barevné textilie a vyhněte se aplikaci na prádlo potřísněné krví. Naopak je vhodná na mastnotu, bělení a odstraňování skvrn.

Pokud se vám zdá vaše prádlo zašlé a bez šmrncu, můžete ho naložit do lavoru, kde smícháte dvě rozdrcené tablety aspirinu na jeden litr teplé vody. Samozřejmě lze opět využít sílu tablety šumivé. Oblečení nechte v lavoru odpočívat přes noc, klidně 12 hodin. Druhý den ho vyperte tak, jak jste zvyklí.

Na celý postup se můžete podívat na tomto videu:

Zdroj: Youtube

Další zajímavé tipy

Určitě jste o některých následujících tipech slyšeli, možná pro vás nebude ani jeden uvedený novinkou. Co se tedy ještě, kromě tabletky zakoupené v lékárně, dá na bílé prádlo využít?

Celý pepř – ten se dá přidat i k tmavému prádlu. Stačí několik kuliček pepře v textilním sáčku vhodit k oblečení a vaše prádlo prokoukne. Pepř se zejména hodí při praní při nižších teplotách, odstraní z textilu zbytky pracího prostředku.

Vaječné skořápky – vychytávka, kterou používaly již naše babičky. Lehce nadrcené skořápky vsypte do bavlněného pytlíčku a přidejte k prádlu nebo k záclonám. Skořápky musí být řádně proschlé a zbavené všech nečistot včetně blanek.

Citronová šťáva – zbaví prádlo zažloutlých skvrn a krásně ho provoní. Stačí nalít půl hrnku citronové šťávy k pracímu prášku.

Ocet - prádlo můžete také naložit do lázně připravené z 10 dílů vody a jednoho dílu octa. Dopřejte mu koupel přibližně 15 minut, poté prádlo pečlivě vymáchejte v čisté vodě.

Související články

Zdroje: svetkreativity.cz, chalupari-zahradkari.cz, www.prozeny.cz