Je doma cítit cigaretový kouř? Nezbývá než byt pořádně vyčistit.
Zdroj: Profimedia

Jak vyčistit byt kuřáků: Řešením je použití roztoku octa a jedlé sody

Vyčistit byt po kuřákovi není jednoduchý úkol. Samozřejmě záleží na tom, jak dlouho a jak intenzivně byl byt kouři vystaven. Pokud hledáte způsob, jak se zbavit zápachu z cigaret, nechte se inspirovat, máme pro vás pár tipů.

Jak vyčistit byt od kouře, když větrání nestačí

Pachy po návštěvě, která si zapálila cigaretu u vás doma, vyvětráte raz dva. Pokud máte pocit, že stále cítíte cigaretový kouř, jednoduše jej překryjete něčím jiným, než se vzduch v domácnosti vymění. Pokud musíte ale uklidit byt, ve kterém se kouřilo několik měsíců či let, pak je to rozhodně práce na delší dobu, ale i tak můžete začít otevřeným oknem.

Pokud okno při zavírání drhne, jde ztuha otočit kličkou, rosí se tabule nebo je u okna mnohem chladněji, jedná se o jasné signály, že je nutná revize a seřízení. Když větrání nestačí, zbavte se zápachu kouře z cigaret pořádným úklidem. Zdroj: New Africa/Shutterstock.com

Odstěhoval se z bytu kuřák?

Než začnete otírat nábytek, zjistěte, jak špatný je stav vybavení. Pokud se v bytě kouřilo léta, budete muset nejen vymalovat, ale také zdi oškrábat. Cigarety totiž zanechají doslova mastné zažloutlé stěny, které barva překryje, ale ne na dlouho. Mastnota barvou postupně prostoupí a na nově vymalovaných zdech by se postupem času objevily nažloutlé fleky.

Jak vyčistit koberce a bytový textil páchnoucí po kouři?

Jestliže budete škrábat staré nátěry a malovat, pak nejspíš vytáhnete ven i koberce a veškerý bytový textil. To je rozhodně dobrý nápad. Textil můžete také prosypat jedlou sodou. Nechte ji působit půl hodiny a pak vysajte vysavačem. Tímto způsobem můžete pomoci od kouře sedačkám i matracím, ale někdy je potřeba mnohem výkonnější síly. Polstrování a silnější matrace či polštáře nechte hloubkově vyčistit párou nebo suchým chemickým čištěním.

Vzorovaný koberec Koberec, taburet i další textilní doplňky hloubkově vyčistěte. Zdroj: Shutterstock.com / Africa Studio

Vyčistěte i nábytek, cigaretovým kouřem načichne vše

Nábytek je vhodné otřít kompletně celý octovým roztokem. Pomůže nejen rozpustit mastnotu, ale také zbaví povrchy pachu. Octový odér rychle vyvětrá a zůstane jen svěží vůně. Pokud se vám zdá, že to ještě pořád není ono, použijte k provonění dřevěného nábytku třeba pomerančovou kůru. Ta nábytek nejen naleští, ale zanechá i citrusové aroma.

I dobře vyčištěný byt provoňte

Do boje proti nepříjemnému pachu cigaret můžete povolat i všechny pokojové parfémy, čističky vzduchu, větráky či vonné svíčky a oleje. Od přetrvávajícího zápachu vám pomůže také aktivní uhlí. Jeho filtrační schopnosti jsou nepřekonatelné, jen těžko jej lze srovnat s jiným pohlcovačem pachů.

Vonné svíčky a tyčinky patří mezi symboly pohodového života Vonné svíčky a tyčinky pomohou překrýt zbytky cigaretového zápachu.  Zdroj: Enjoy The Life / Shutterstock.com

Zdroje: https://primanapady.czhttps://homeguides.sfgate.com

Akční letáky