Nastává doba jarních úklidů, a to nejen interiérů, ale i venkovních prostor. Pokud však nechcete svou veškerou energii vyčerpat jen touto vyčerpávající činností, měli byste vědět, jak si můžete práci usnadnit. Vyzkoušejte prověřené rady našich babiček, které byly nejen spořivé, ale i nesmírně vynalézavé. Zpravidla si totiž vystačily s tím, co v domácnosti našly.
Jak vyčistit nánosy na dřevěných podlahách? Podívejte se na YouTube video na kanálu Beliani:
Nejprve vyčistěte okolí
Pokud si chcete práci s úklidem dřevné podlahy na terase opravdu usnadnit, zbavte se nejprve okolního prachu a nečistot. Postarejte se nejen o povrchy případných doplňků či kusů nábytku, ale i okolních plůtků a stěn. Stejně tak nezapomeňte na lampy a případná svítidla. Teprve v tuto chvíli nastává čas na podlahu.
Na řadu přichází smetí
Venkovní dřevěnou podlahu buď zameťte, zbavíte ji tak větších nečistot, posléze ji můžete i vysát luxem. Následně ji důkladně vytřete jen lehce navlhčeným, a tudíž dostatečně vyždímaným mopem. Jednou až dvakrát do roka ošetřete podlahu voskem. Tato vrstva bude sloužit nejen jako dokonalá ochrana, ale dodá i náležitý lesk.
Osvědčený přípravek našich babiček
Chcete vědět, co používaly v těchto případech naše babičky? Daly do hrnce vařit 1 l vody společně s 1 l octa, 6 sáčky mátového čaje, 2 lžícemi dětského olejíčku a 1 lžičkou saponátu na mytí nádobí. Díky tomuto jednoduchému, ale dokonalému prostředku je dřevěná podlaha vždy zase jako nová.
Má dřevo šedý nádech?
V tento moment máte 2 možnosti. Buď celý povrch mechanicky zbrousíte, nebo můžete také použít tzv. odšeďovače dřeva. Naneste je pomocí kartáče a následně opláchněte vodou. Vždy byste měli nakonec dřevěnou podlahu natřít olejem.
Krycí barva nebo lak
Následuje už jen transparentní lak nebo krycí barva ve zvoleném odstínu. Vždy byste měli vybrat takovou možnost, která bude dokonale harmonizovat s celým okolím.
Zdroje: www.mojepodlaha.cz, www.concept.cz, www.westwing.cz