Zdroj: Profimedia

Proč obalovat gázou mřížku na sporáku? Důvod vás nadchne a hned to uděláte taky

Sporák je lapač všech možných nečistot z vaření. Čím déle ho necháte jeho osudu, tím hůř se špína čistí. Co můžete dělat, abyste si usnadnili práci a vyčistili mřížku sporáku bez větší námahy?

Staré dobré rčení tvrdí, že podle sporáku se pozná dobrá hospodyňka. Proto není divu, že kdysi budoucí tchyně bedlivě kontrolovali, jak si jejich budoucí snacha vede v kuchyni a také – zda má čistý sporák!

Připáleniny, ulpělé drobky či prachem zanesený vařič byl známkou toho, že nevěsta bude špindíra a tudíž je nevyhovující. Proto mladé dívky úzkostlivě dbaly na to, aby jejich kuchyňský spotřebič byl nablýskaný jako zrcadlo.

Jak si usnadnit práci s čištěním

V dnešní době je to už o poznání snadnější. Velký rozmach sklokeramických varných desek usnadnil hospodyňkám práci a špínu stačí jen jednoduše setřít. Ale pokud máte doma klasický plynový vařič, určitě víte, že na mřížce se nejvíce usazují zbytky jídel, mastnoty a připálenin. My vám teď poradíme, jak ji vyčistit bez námahy a bez toho, abyste na čištění „nechali ruce“.

Jak vyčistit mřížku sporáku, se podívejte ve videu:

 

První možnost: Octová kúra s gázou

Nejdříve si připravte gázu (nebo starý obvaz), obyčejný stolní ocet a silnější igelit o rozměru 1 x 1 metr. Na igelit přeneste znečištěnou mřížku. Kraje folie ohněte a secvakněte sešívačkou tak, aby vytvořili obří bazén.

Gázu nastříhejte na proužky, namočte ji do octa a omotejte kolem celého roštu. Tuhe octovou kúru nechte působit klidně 30 – 60 minut. Ocet kov nejen vydezinfikuje, ale zároveň rozpustí mastnotu a připálené zbytky jídel. Pak stačí jen gázu odstranit a roštu bude skoro jako nový.

Na mřížce ulpí většina mastnoty a špíny. Na mřížce ulpí většina mastnoty a špíny. Zdroj: Profimedia

Druhá možnost: Čarování s jedlou sodou

Na čištění mřížky můžete použít i směs jedlé sody a vody. Tuhle hutnější směs pak naneste na špinavou mřížku a nechte působit 30 – 40 minut. Nakonec špínu opatrně odstraňte papírovou kuchyňskou utěrkou nebo houbičkou na nádobí.

Smíchejte jedlou sodu s vodou a hned máte skvělou čistící pastu. Smíchejte jedlou sodu s vodou a hned máte skvělou čisticí pastu. Zdroj: Profimedia

Třetí možnost: (Pod)vodní hrátky

Připravte očistnou lázeň z 80 g jedlé sody a vody. Ponořte do ní celou mřížku a nechte zhruba 3 hodiny působit. Poté ji obraťte a setřete všechny připálené zbytky a nečistoty. Hotovo!

Zdroje: www.receptyone.net, www.alza.cz, 

Akční letáky