Vlhkost v koupelně přispívá ke vzniku plísní a k zažllutnutí spár mezi dlaždicemi, což koupelně na kráse rozhodně nepřidá. Jak si jednoduše poradit s nečistotou na obkladech koupelny? Jde to i bez chemie a velmi efektivně.

Zázrak jménem nano houbička

Opravdu skvělým vynálezem je takzvaná nano houbička. Při troše hledání na ni narazíte v téměř každé drogerii. Malý nano zázrak dokáže vyčistit i tu nejhouževnatější špínu a opravdu skvěle funguje právě na taková hůře dostupná místa, jako jsou právě spáry v koupelně či v kuchyni. Jak snadné je nano houbičku použít se podívejte na video na YouTube kanálu Nanie_cz:

Zdroj: Youtube

Osvědčená klasika

Nechcete používat agresivní čistící prostředky z drogerie? Vsaďte na pomocníky ze spíže! Vezměte si k ruce ocet nebo jedlou sodu. Většina návodů velí smíchat trochu krystalického prášku a zalít octem. Šumivý efekt je skvělá podívaná, ovšem z chemického hlediska se smícháním těchto dvou ďáblů na špínu připravíte o kýžený účinek.

Jednoduše použijte ocet a sodu zvlášť. Ocet je kyselina a soda zásada, pokud je smícháte dohromady, jejich síla se vzájemně zneutralizuje. Tudíž je prostě lepší použít sodu jako první. Navlhčené krystalky budou fungovat jako jemný peeling, pak můžete na dočištění a dezinfekci použít zase sílu octa.

Zbytky citronu nevyhazujte

Podobnou službu jako ocet vám udělá i citron, kde je účinnou látkou kyselina citronová. I u citronu platí použití bez smíchání se sodou. Až si tedy budete příště dělat čaj s citronem, dužinu se zbytky šťávy nevyhazujte a jednoduše jí spáry vyleštěte.

Jak pomůže obyčejná svíčka?

Jakmile se vám podaří ty nejhrubší nečistoty mechanicky odstranit, nechte spáry uschnout. Pak si vezměte k ruce bílou parafínovou svíčku a tupým koncem spáry několikrát přejeďte. Vosk dodá spárám ztracený lesk, prozáří je a navíc na nich zanechá ochranný film. Voda bude po vosku jednoduše stékat pryč a spáry nebudou tolik náchylné ke žloutnutí a vzniku plísní.

Související články

Zdroje: www.dumazahrada.cz, www.sanitino.cz