Zdroje: www.youtube.com, www.allrecipes.com

Úklid se nevyhne ani troubě a sporáku

Čištění trouby patří rozhodně k méně příjemným činnostem. Kvůli vysoké teplotě bývá trouba plná připečené mastnoty a někdy bohužel i zbytků jídla při neopatrné manipulaci anebo občasnému přešlapu při pečení.

I když jsou různé spreje se čpavkem a jinými agresivními látkami účinné a jejich použití snadné, i tyto přípravky mají pár „ale“! Patří k těm dražším, příšerně agresivně páchnou, a pokud se vám nepodaří perfektně troubu vytřít, nepříjemný zápach pocítíte také při prvním následném použití trouby.

Troubu vyčistíte i tabletou do myčky

Co můžete použít a už máte doma? Podobně agresivní a zároveň abrazivní je také tableta do myčky. Stačí ji trošku navlhčit a tímto pomalu se rozpouštějícím mycím prostředkem vyčistit nejen troubu, ale také sklo dvířek. Nevýhodou je nutnost práce v rukavicích a také to, že i v případě použití tohoto prostředku může být trouba při dalším zahřívání cítit.

Účinný domácí sprej na čištění trouby

Z obyčejných kuchyňských surovin si také můžete smíchat účinný sprej. Podívejte se, jak na to, v tomto kratičkém video příspěvku:

Zdroj: Youtube

Vyčistěte troubu postaru

Zastánci úklidu postaru, bez chemikálií či průmyslově vyráběných prostředků však doporučují jen obyčejnou jedlou sodu a ocet, ale fígl spočívá v jejich použití. Z trouby vytáhněte rošty a v misce smíchejte půl hrnku jedlé sody s troškou teplé vody. Vznikne vám pasta nebo kaše, kterou pak houbičkou naneste na veškeré povrchy uvnitř trouby. Tento film z jedlé sody nechejte působit přes noc.

Druhý den postříkejte zaschlý film ze sody octem v rozstřikovači a veškeré povrchy vytřete dosucha. Kyselý ocet však můžete jednoznačně nahradit také citronovou šťávou nebo troškou ve vodě rozpuštěné kyseliny citronové.

Související články