Zdroje: living.iprima.cz, abecedazahrady.dama.cz

Čištění odolné mastnoty v troubě dá zabrat

Znáte dobře tipy a triky, které vám mohou pomoci při čištění trouby? Jen málokterá práce je tak nepříjemná jako očista nahromaděné mastnoty a zapečené špíny uvnitř trouby. Nejmarkantněji viditelné jsou připálené mastné páry na čelním skle, ale nejsou jen tam. Nutné je vydrhnout rošty i celý vnitřní prostor trouby.

Na tuto nepříjemnou práci si můžete pořídit různé, například čpavkové čističe, které jsou velmi účinné, ale také silně zapáchají. Nutno dodat, že bývají často docela drahé. Jde to však i bez nich. S úklidem vám pomohou i docela obyčejné suroviny, které už nejspíš máte doma.

Klasika v úklidu celé domácnosti i trouby

Klasikou v úklidu celé domácnosti je kombinace sody a octa. Dobré je také vědět, že působení čisticích prostředků ještě napomáhá, pokud je trouba teplá. Podívejte se jak na to v tomto kratičkém příspěvku z kanálu Frekvence 1:

Zdroj: Youtube

Chcete-li předejít takovému úklidu, naučte se přidávat do ještě zapnuté trouby misku s vodou s citronovou šťávou. Obvykle stačí teplota trouby okolo 160 °C a zhruba čtvrthodinka, aby se citronová voda odpařila a uvolnila na stěnách trouby mastnotu. Tu pak můžete jen setřít hadrem.

Extra tip: Není přírodní, ale levná a účinná!

Mezi významné a účinné prostředky patří také tableta do myčky. Tu lze použít dvojím způsobem. Rozdrťte tabletu, smíchejte ji s nepatrným množstvím vody, aby vznikla pasta a potřete jí troubu uvnitř. Nechejte působit přes noc nebo alespoň několik hodin a setřete vhkým hadrem nebo houbičkou.

Namočenou tabletou také můžete třít sklo a celý vnitřek trouby. Nezapomeňte však používat rukavice. Je to práce manuální, a ne úplně jednoduchá, ale toto použití tablety se osvědčilo i při velmi odolné špíně a mastnotě v troubě.

Související články

Nejvzácnější psí plemena na světě

Zdroj: Youtube