Pemza je opravdový pomocník, přestože většina lidí ji používá hlavně v péči o nohy, respektive chodidla. Malý pórovitý pomocník má však mnohem všestrannější využití, než je péče o ztvrdlou kůži na patách a jiných částech chodidel. Pojďte se podívat, jak se dá s pemzou pracovat a udržet s její pomocí toaletu i celou koupelnu nádherně čistou.

Pemza nejen na chodidla

Vodní kámen, rez nebo dokonce plíseň se na toaletě objevují s železnou pravidelností. Některé nelze pořádně odstranit a přes všechnu péči zůstávají některá místa v záchodové míse nevzhledně žlutá. Učiňte tomu přítrž a vyčistěte záchod konečně efektivně!

Jak na to se podívejte ve videu:

Zdroj: Youtube

Pemza je skutečně všestranný pomocník a díky její struktuře si poradí i s nejzažranější špínou a vodním kamenem.

I na vanu

Nemusíte její praktičnost využívat jen na toaletě, pomůže vám vyčistit i celou koupelnu. Pokud vás trápí žluté skvrny ve vaně a odolný vodní kámen, pemza je ten pravý pomocník, na kterého se obrátit. Ostatně velkou parádu předvede i při čištění umyvadla nejen v koupelně. I tady dokáže zatočit s vodním kamenem.

Dočistěte kartáčkem na zuby

Vodní kámen a nečistoty vezměte pemzou nanečisto. Ta zvládne mechanické odstranění největších nečistot. Lesku a dezinfekce zase docílíte použitím octa s jedlou sodou nebo zubní pasty. Pokud je potřeba spáry nebo záhyby záchodové mísy už jen jemně dočistit, vsaďte na kartáček na zuby, který se dostane přesně tam, kam potřebujete. Pomůže i malá houbička na nádobí.

Tip na závěr

Pemzu k čištění toalety a koupelny používejte jen pro tyto účely. Rozhodně nepoužívejte tu samou pak k ošetření chodidel. Nezapomeňte navíc pemzu po použití k čištění toalety a koupelny pořádně umýt a vydezinfikovat.

Související články

Zdroje: www.youtube.com, www.hogarmania.com, www.homeincube.cz