Zdroje: www.livinis.cz, bydlenisnu.cz

Pračka jako ze škatulky!

Mytí pračky sice zabere nějaký čas, ale není to nic hrozného ani náročného. Navíc je opravu fajn mít spotřebiče v dobré kondici. Jejich cena je značná a určitě se vyplatí dobře o ně pečovat. Aby pračka dobře prala, musí být i čistá.

Vezměte si do parády pračku tak jako Michaela De Martino. Poví vám, co s ní, aby byla jako ze škatulky.

Zdroj: Youtube

Vyčistěte i zásuvku se zásobníkem

Vezměte to odshora a začněte zásuvkou. Tu jednoduše vytáhnete po stlačení vnitřní plastové části přihrádky. Toto místo je viditelně označené a vyjmutí zásuvky je velmi jednoduché.

Vzhledem k tomu, že je zásuvka plastová a přicházejí do ní jen prací prášky, gely a aviváže, veškerými usazeninami jsou právě tyto prací prostředky. Běžně je stačí uvolnit pod tekoucí horkou vodou za pomoci houbičky nebo kartáčku. Všimněte si také, jestli nejsou některé části odnímatelné. Často je to tak u zásobníku na aviváž.

Zásuvku zbytečně nedrhněte, abyste plast nepoškodili. Ideální je na práci obyčejný starý kartáček na zuby.

Co s vodním kamenem?

V případě, že bojujete také s vodním kamenem, můžete použít pastu ze sody a octa. Obě suroviny smíchejte, aby pasta příliš netekla a potřete usazený vodní kámen. Nechejte působit asi deset minut a setřete.

Jestliže nemáte po ruce sodu, nahradit ji můžete kypřicím práškem. Ocet zastoupí kyselina citronová nebo šťáva z citronu.

Vyčištěnou zásuvku otřete do sucha a vsuňte zpět. Patrně i nyní bude třeba stisknout stejné místo jako při uvolnění, aby zásuvka zajela zpět na své místo.

Související články