Zdroje: www.skrblik.cz, www.dumazahrada.cz

I tu nejlepší žehličku určitě zvládnete připálit

Ač jsou výrobci žehliček neobyčejně kreativní a nabízejí nám produkty stále lepší, my, spotřebitelé, oplýváme darem pokazit i tyto nové nepřilnavé i jinak skvělé povrchy. Připálený spodek žehličky s keramickým povrchem není ničím neobyčejným. Avšak z respektu k výrobku a různým těmto novým materiálům často nevíme, jak takové povrchy čistit. Co tedy s připálenou žehličkou dělat?

Čím čistit připálenou žehličku?

Keramický povrch by měl být patrně dost tvrdý, ale mechanickému čištění tvrdými, ostrými a kovovými nástroji se rozhodně vyvarujte. Nezbývá než použít mírně abrazivní materiál, který napomůže vrstvu odstranit, a přitom žehličku nezničit škrábanci.

Právě taková je tabletka aspirinu nebo tableta do myčky. Při čištění tabletami buďte obezřetní, je totiž nutné čistit plotýnku žehličky za tepla a nastavenou na maximum.

Na tuto otázku se zaměřila také autorka tohoto videa, která vyzkoušela tři tipy zmiňované na internetu. Podívejte, jak jí čištění připálené keramické kluzné plochy žehličky šlo:

Zdroj: Youtube

S čištěním žehličky pomůže i obyčejná sůl

Nutno dodat, že tablety do myčky se osvědčily také v mnohých dalších disciplínách domácího úklidu. Lze je použít na očistu kuchyně i koupelny. Jsou dostatečně účinné i při čištění velmi odolné připečené mastnoty.

Podobnou abrazivní a čisticí schopnost má však také obyčejná sůl. S připálenou žehlicí plochou může pomoci také zubní pasta nebo ocet.

lanek|7407602#