Pára ze sprchy

Pokud máte ve zvyku před odchodem z domu zaskočit do sprchy, vezměte zmačkanou košili s sebou a pověste ji v koupelně na ramínko. Zavřete dveře a případně i okno, aby se v místnosti nakumulovala pára. Košile bude vypadat mnohem lépe.

Žehlička na vlasy

Když si naše maminky v 60. letech chtěly narovnat vlnité vlasy, často k tomu používaly obyčejnou žehličku na žehlení oblečení. Dneska už máme na vlasy žehličky speciální a v případě spěchu je můžeme naopak využít k vyrovnání záhybů na košili či halence. Je nutné se jen ujistit, že je povrch nástroje dokonale čistý, aby na oblečení nezanechal nevzhledné fleky.

Horký fén

Skvělého výsledku dosáhnete s obyčejným fénem na vlasy. Určitě doma máte rozprašovač, kterým rosíte pokojové rostliny. Košili s jeho pomocí jemně pokropte a pak ji vyfénujte fénem zapnutým na vyšší teplotu. Jestliže patříte k domácím kutilům nebo máte někoho takového v rodině, možná doma najdete i horkovzdušnou pistoli. Ta se dá použít místo fénu, jen ji držte v dostatečné vzdálenosti, ať látku nespálíte.

Horký hrnec

Tuto metodu uplatníte spíše v případě, že vám žehlička přestala fungovat, anebo jste zrovna na chalupě a žehličku jste s sebou nevzali. Od klasického žehlení se totiž tento způsob zase tak moc neliší. Trik spočívá v tom, že na plotně nahřejete hrnec s vodou. Vodu pak vylijete a oblečení vyžehlíte horkým spodkem hrnce. Raději ale žehlete přes utěrku nebo jiný kus látky - spodek hrnce nebývá tak úplně sterilní.

Speciální sprej

V obchodech už dnes najdete speciální přípravky, které uvolňují textilní vlákna. Na oblečení je stačí jednoduše nastříkat a nevzhledné záhyby budou pryč. Pro zázračný sprej ale nemusíte běhat do drogerie, můžete si ho vyrobit doma sami. Postup je překvapivě prostý. Do rozprašovače nalijte hrnek vody a přidejte polévkovou lžíci aviváže. Důkladně protřepejte a aplikujte na oblečení.

Efektivitu uvedených postupů můžete posoudit ve videu:

Zdroj: Youtube

Zdroje: https://www.purewow.com/, https://www.reviewed.com/