Některé osvědčené triky se zdají být jako z říše snů a jen málokdo by jim uvěřil dřív, než se odhodlá je sám vyzkoušet. Mezi takové patrně patří také ten se skleničkou vody a pár mincemi, které dokáží odradit mouchy od nezvané návštěvy naší zahradní hostiny. 

Youtubové video z kanálu Andrea Jean Cleaning vám názorně ukáže postup:

Zdroj: Youtube

Voda a mince

Jak na to, abychom se v klidu navečeřeli na terase a nemuseli přitom neustále odhánět mouchy od jídla nebo od sebe samých? Většinu lidí to asi překvapí, ale podle všeho stačí několik skleniček naplněných vodou a pár mincí.

Drobné po pár kusech vhodíme do každé skleničky a ty potom rozmístíme buď přímo na stůl, nebo na jiné podstavce v jeho okolí. Stejně tak můžeme tento trik použít ve chvíli, kdy si chceme užít odpočinek na lehátku nebo se snažíme zajistit si klid doma. V takovém případě bude stačit skleničku s vodou a mincemi postavit do okna. 

Mouchy to nepochopí

Mince ve vodě podle zkušených lidí působí na mouchy pravděpodobně jako oči velkého predátora, odlesky ve vodě jim dodávají na zlověstnosti a nevítané hosty ještě více matou.

Ti, kteří tuto metodu vyzkoušeli, přísahají na to, že mouchy jen nechápavě posedávají v uctivé vzdálenosti, ale ke sklenicím si nedovolí se přiblížit. Jde o skutečně levnou a jednoduchou ochranu před dotěrným hmyzem. 

Místo sklenice sáček

Pokud by se někdo obával možného rozlití vody, nebo dokonce rozbití sklenice, je tady ještě jedna varianta, která se hodí k využití ve venkovních prostorech. Místo skleněné nebo jiné čiré otevřené nádoby můžeme použít také plastový sáček se “zipem”, tedy takový, který je možné bezpečně uzavřít, aniž by z něj voda vytekla.

Také do něj přidáme několik mincí a můžeme je klidně i ve větším počtu rozložit kolem stolu nebo kolem místa, na kterém budeme pobývat. Mouchy by se měly držet za touto pomyslnou hranicí. 

Využijte i další odpuzovače

Kromě zmiňovaného triku můžeme ochranu proti mouchám a dalším druhům obtížného hmyzu podpořit také některými rostlinami, z nichž většina navíc dodá relaxačnímu zákoutí na přitažlivosti.

Jde například o afrikány, ale mouchy nemají rády ani nádhernou a voňavou levanduli, mátu, šalvěj, meduňku či bazalku. Při vysázení těchto rostlin do květináčů nebo přímo na záhony v okolí domu, na balkóně nebo na terase se nejen zbavíme dotěrných much, ale navíc si vypěstujeme vynikající koření nebo součást dekorativních sušených kytic, kterými si můžeme vyzdobit byt. 

Související články

Zdroje: www.express.co.uk