Když se k vám jednou nastěhují mravenci, švábi či jiná nepříjemná havěť, není jednoduché se jich rychle zbavit. Obzvlášť, pokud se chcete vyhnout agresivním chemickým prostředkům. Vyzkoušet však můžete odsvědčené prostředky, na které kdysi sázely i naše babičky. O které se jedná konkrétně?

Chcete vědět, jak se zbavit mravenců v záhoně, na stromech i jinde na zahradě? Podívejte se na 12 tipů na tomto YouTube videu na kanálu ZAHRADA PRO RADOST:

Zdroj: Youtube

Kávová sedlina

Kávová sedlina je pro mravence doslova noční můrou. Intenzivní vůně kávy je pro hmyz natolik nepříjemná, že se jí obloukem vyhýbá. Pravidelně sypte kávovou sedlinu na místa jejich výskytu a obměňujte ji za čerstvou. Tento účinný přírodní odpuzovač lze využít i venku, například kolem domu nebo na zahradě.

Skořice

Mnoho druhů hmyzu, včetně švábů a mravenců, nesnáší vůni skořice. Můžete ji použít v mleté ​​formě nebo i v tyčinkách. Stejně jako v předchozím případě ji pravidelně dávejte do lokalit a blízkého okolí, kde se nežádoucí hmyz vyskytuje.

Bílý ocet

Mravence lze také odradit pomocí octa, jedná se o další účinný odpuzovač. Smíchejte ho s vodou v poměru 1:1 a nastříkejte roztok na všechna místa, kde se hmyz objevuje.

Citrón

Stejně tak je hmyzu značně nepříjemná silná vůně citrónu. Nakrájejte citrón na plátky a rozložte je po domě. Využít lze i citrónovou šťávu, kterou aplikujte pomocí rozstřikovače.

Prášek do pečiva

Velice účinný je i obyčejný kypřicí prášek do pečiva, který má doma každá správná kuchařka Obsahuje jedlou sodu a kyselé soli, které s ní reagují. Stačí jím posypat jak cestičky, tak díry, odkud hmyz vidíte vylézat.

Celer, sůl a skořice

Na místa výskytu můžete také na hmyz políčit netradiční zeleninovou pochoutku. Rozkrájejte na malé kostičky čerstvý celer a posypte ho solí a mletou skořicí. Do pár dní se mravenci jistě odstěhují. Sůl totiž ze zeleniny vytáhne celerovou vodu, která je samotná silně aromatická a skořice jí dodá ještě větší sílu.

Související články

Zdroje: www.abecedazahrady.cz, www.rentokil.com, www.dewolf.cz