Pavouci patří k nejčastějším návštěvníkům našich domovů, ať už se nám to líbí nebo ne. Nicméně pro mnohé z nás jsou zdrojem úzkosti a strachu. Pokud i vy patříte mezi ty, kteří chtějí pavoukům znepříjemnit pobyt v domácnosti, máme pro vás pár tipů, jak na to. Od použití přírodních repelentů až po využití aromatických bylin.

Na video od Natural Health Remedies o tom, jak vyhnat pavouky ze svého obydlí, se podívejte na YouTube:

Zdroj: Youtube

Pavouci nesnáší určité silné vůně

Rozhodli jste se, že chcete pavoukům znepříjemnit jejich návštěvu? Vyzkoušejte citrónovou kůru. Pavouci nesnášejí silné vůně a citron je pro ně obzvláště nepříjemný. Rozmístěte tedy nádobky s citronovou kůrou kolem oken, dveří a stoupaček.

Můžete použít i roztok citronové šťávy s vodou, který aplikujete na příslušná místa pomocí rozprašovače. Tato metoda nejenže odstraňuje pavouky, ale také dodává domovu svěží citrusovou vůni.

Máta není jen skvělá bylinka do kuchyně, ale také přirozený repelent proti pavoukům. Pěstování máty na oknech může být účinným způsobem, jak odradit pavouky od vstupu do vašeho domova. Navíc budete mít vždy po ruce čerstvou bylinku pro přípravu osvěžujícího čaje nebo dobroty do kuchyně.

Další možností je pěstování levandule. Tato aromatická rostlina není jen krásná na pohled, ale také efektivně odpuzuje pavouky a další hmyz. Stačí pár květů levandule na parapetu a vůně rostliny bude fungovat jako přirozený odstrašovací prostředek.

I esenciální oleje pavouky odrazují

A co pach? Také může odradit pavouky. Esenciální olej z eukalyptu, skořice nebo máty rozetřete v blízkosti míst, kde se pavouci obvykle vyskytují. Tyto silné vůně hmyz odradí a dodají vaší domácnosti příjemnou vůni.

Pavouci mohou být nepříjemnými návštěvníky našich domovů, ale s trochou snahy a kreativity můžeme jejich přítomnost minimalizovat. Použití vonných látek jako je citron, a aromatických bylin jako je máta a levandule, může být účinným způsobem, jak pavouky odstrašit. Takže pokud se chcete vyhnout setkání s nimi, zkuste naše tipy.

Související články

Zdroj: www.youtube.com, www.aazdravi.cz