Sluneční paprsky už sice mají podstatně větší sílu, ale topná sezóna ještě neskončila. Největší zima je vždy od nohou a není nic horšího než se ráno vyhřátí z postele soukat do studených ponožek a následně do bot. Prozradíme vám jednoduchý trik, jak zimu zahnat. Potřebovat k tomu budete právě ponožky a mikrovlnku.

Nohy v teple díky mikrovlnce a ponožkám

Abyste udrželi nohy v teple, vezměte si pevnější ponožky a naplňte je nějakou luštěninou či pohankou. Na konci zavažte a takto upravené ponožky dejte do mikrovlnné trouby a na minutu ji zapněte. Náplň v ponožkách do sebe teplo natáhne a vy si tak lehce vytvoříte ohříváček studených bot nebo jiného oblečení. Pokud tedy luštěnina v ponožkách tedy dostatečně ohřátá, chvíli před tím, než se budete obouvat, vložte ponožky do konkrétních bot. Krásně je zahřejí a pocit studených nohou bude rázem pryč.

Antibakteriální proces v mikrovlnce

Mikrovlnná trouba se dá využít i jako pračka. Ponožek nebo drobného prádla není nikdy dost a čekat, až naplníte pračku, může být zdlouhavé. Nevadí. Využijte mikrovlnku. Pomocí tohoto domácího spotřebiče velmi lehce odstraníte i odolnou špínu na ponožkách, dokonce lépe než při klasickém praní.

Jak na to, se podívejte v tomto videu:

Zdroj: Youtube

Skvělá zpráva je, že drobné prádlo bude z mikrovlnné trouby skutečně zářivě bílé a rozhodně se nezapere, jako se to může stát při praní v pračce. Připravte si nádobu vhodnou do mikrovlnné trouby, dejte do ní vodu, ale neplně ji až po okraj, a přidejte prací prášek, na který jste zvyklí.

Vše řádně promíchejte a vhoďte do připravené lázně špinavé ponožky, vložte do mikrovlnné trouby a nastavte maximální výkon a tímto způsobem perte prádlo cca 8 minut. Po vyprání je ještě propláchněte čistou vodou, vyždímejte a nechte krásně čisté ponožky uschnout.

Mikrovlnka jako skvělý pomocník

Mikrovlnná trouba má poměrně všestranné použití. Nemusí nutně jen sloužit k ohřívání a rozmrazování pokrmů. Věděli jste, že vám rychle a snadno pomůže oloupat česnek? Když budete chtít dělat pomazánku, nebo budete potřebovat oloupat větší množství česneku, vložte palici do spotřebiče, zapněte jej na nejvyšší výkon asi na 15 sekund a uvidíte, že loupání půjde více než lehce.

Podobně snadno můžete pomocí mikrovlnky oloupat i rajčata nebo broskve. Nechte je hřát dvakrát déle než česnek. Jakmile časomíra skončí, nechte tam rajské nebo broskve ještě pár minut dojít. Uvidíte, že slupky půjdou jednoduše stáhnout.

Související články

Zdroje: www.youtube.com, www.aazdravi.cz, adbz.cz, www.blesk.cz