Bublinkové fólie jsou velmi často součástí balíků a zásilek, které putují z obchodů přímo k vám domů. Ne ale každý si uvědomuje, že tento materiál se dá krásně využít. Většinou totiž letí hned po rozbalení do odpadkového koše. Jistě vás mile překvapí, co s bublinkovou fólií můžete všechno udělat.

Z čeho je vyrobena

Bublinková folie je vyrobena z dvou hlavních vrstev plastu - polyethylenu nízké hustoty (LDPE) a polyethylenu vysoké hustoty (HDPE). Tyto dvě vrstvy jsou spojeny dohromady, a mezi nimi jsou malé vzduchové bubliny, které dávají folii její charakteristickou texturu. LDPE vrstva je měkčí a pružnější, zatímco HDPE vrstva poskytuje strukturu a odolnost. Bublinková folie je známá svými izolačními a ochrannými vlastnostmi, což ji činí populárním materiálem pro balení a ochranu křehkých předmětů při přepravě.

Zabrání úniku tepla

Skvělým izolantem tepla je právě bublinková fólie. Můžete s ní vyplnit mezery, kudy uniká teplo z domu. Poslouží dobře také jako alternativní způsob termosky. Omotejte hrnek fólií a sami uvidíte, že nápoj vydrží o něco déle teplý. Bublinkovou fólií rovněž vystelte tašky, čímž se stanou vhodnější pro přepravu chladných výrobků.

Zábava a hrátky

Určitě jste již viděli, že se děti dokážou s bublinkovou fólií celkem snadno zabavit. Přiznejte se sami, jestli jste ji po vyndání z krabice už někdy sami začali praskat.

Využít ji však můžete i jako maškarní oblek či pláštěnku, ale také jako výtvarnou pomůcku.

Podívejte se na video, jak namalovat překrásný obrázek pomocí bublinkové fólie:

Zdroj: Youtube

Čistota a pořádek v lednici

Asi se vám už někdy stalo, že se měkké ovoce a zelenina v šuplících lednice otlačily. Lze to vyřešit vystláním šuplíků bublinkovou fólií, která místo změkčí a udrží tak jídlo v lepší kondici. A nejen to! Zároveň vám pomůže s případným úklidem, jelikož po zašpinění ji stačí vyhodit a vyměnit za jinou.

Pohodlí kdekoliv

Bublinková fólie je výborná jak na tvrdé židle, tak na studené lavičky třeba v parku. Přehněte si dvakrát až třikrát bublinkovou fólii a sedněte si na ni. Je to velmi pohodlné, lavička vás nebude studit, a navíc se ani neumažete, pokud by případné místo na sezení bylo zašpiněné.

Ochrana rostlin před mrazy

Postarali jste se správně o své rostliny a stromy, když je zima v plném proudu? Při ochraně vám skvěle poslouží i obyčejná bublinková fólie. Obalte s ní květníky a kmínky stromů, čímž jim dopřejete náležitou ochranu před mrazíky. Rostliny tak zůstanou stále v teple a nebude hrozit jejich zmrznutí.

Prodloužení životnosti nářadí

Mnoho kufříků s nářadím obsahuje měkké výstelky, které zabrání, aby se nářadí neponičilo. Stejný efekt to bude mít, když šuplíky v dílně podestelete bublinkovou fólií. Je to snadné, zadarmo a praktické.

Ochrana při stěhování

Otřískané talíře a skleničky? S poškozeným nádobím se setkává téměř každý. Bublinková fólie je však dokáže ochránit. Stačí ji dát mezi jednotlivé kusy nádobí. Skvěle poslouží i při stěhování či dopravě skleněného nádobí, nábytku a jiných křehkých věcí. Zajistí tak ochranu před odřeninami, škrábanci, rozbitím nebo otlučením povrchu.

Pomůcka při stresu

Stává se vám často, že se dostanete do stresové situace na silnici? Především za volantem může bublinková fólie pomoci zmírněnit stres. Omotejte s ní volant, který vám hned nasměruje myšlenky na něco jiného a tím se také dostatečně zklidníte.

Žádné škrábání zamrzlého skla

Zamrzlé čelní sklo v autě je aktuální téma. Abyste ušetřili čas škrábáním, vystelte po opuštění auta čelní sklo bublinkovou fólií. Zabrání skvěle jejímu namrznutí a vy se nebudete muset stresovat, že přijdete pozdě do práce.

Konec puchýřů a mozolů

Stává se vám, že si při práci s hráběmi, koštětem, lopatou a dalšími zahradními nástroji uděláte na rukách mozoly či puchýře? Tomuto nežádoucímu následku můžete jednoduše předejít! Obalte násady a rukojeti bublinkovou fólií a už se nebudete muset bát vzniku bolestivých míst na rukou.

Zdroje: adbz.cz, hobbykuk.cz, nasdum.eu, rd.com