V současném světě plném nepřeberného množství spotřebního zboží jsou recyklace a udržitelnost stále důležitějším tématem. Díky osvětě si to poměrně velká část populace začíná plně uvědomovat a trendem se stává staré použité věci přetvořit, a ještě je dále prakticky využít. Příkladem toho jsou například použité kartony nebo staré obaly na cédéčka. Ještě vám totiž mohou posloužit k mnoha kreativním a praktickým účelům. A máme i další tipy.

Chcete znát 9 věcí, které byste neměli nikdy vyhodit? Podívejte se na toto video:

Zdroj: Youtube

Karton

Karton se dá použít k výrobě nejrůznějších věcí a je jich opravdu celá škála. Můžete ho proměnit v malou skříňku na drobné osobní věci, jako jsou šperky, klíče nebo paměťové karty. Stačí, když ho náležitě vystřihnete a složíte dle potřeby. Můžete ho polepit nejen ozdobným papírem, ale i odekorovat různými předměty, které lze přichytit pomocí tavné pistole. Elegantně například vypadá, pokud pro vnějšek i vnitřek zvolíte odlišnou barvu.

Obaly od CD

Prázdné obaly od cédéček velice snadno zužitkujete do kancelářského stolního boxu. Nejprve z nich vytáhněte původní papírové vložky a nahraďte je novými, které budou odpovídat vašemu vkusu a budou ladit s prostředím, kde bude box umístěn. Můžete použít i rodinné fotografie, nebo obrázky svých oblíbenců. Je však potřeba upravit velikost tak, aby odpovídala obalům. Pak spojte jednotlivé obaly k sobě do tvaru kostky. V případě, že byste chtěli výplně měnit, dejte pozor, abyste obaly slepili tak, aby byly stále otevíratelné.

Papírové tašky

Nemusíte po každém nákupu papírovou tašku vyhodit do tříděného odpadu. Raději ji poskládejte a noste ji v kabelce, nebo ji mějte v autě. Můžete ji použít opakovaně, dokud je funkční. Stejně tak ji lze využít jako zajímavý obalový materiál na dárek, nebo z ní můžete nastříhat stuhy či dekorační obrazce, které lze využít na dozdobení čehokoliv. Velice pěkně z nich vypadají i květinové obaly.

Plastové lahve

I plastové lahve lze použít k výrobě nejrůznějších praktických věcí. Velice snadno poslouží jako truhlíky či květináče, nádoby na zalévání, na obrubníky v zahradě, kde vám mohou udělat službu místo strašáků a odhánět tak nežádoucí ptactvo. Menší lahve můžete použít jako úložné prostory pro drobné předměty, jako jsou například šroubky, hřebík či knoflíky.

Obnošené oblečení

Zdají se vám už některé vaše kousky ze šatníku vytahané a k nenošení? Pokud jste manuálně zruční, můžete z nich ušít něco dalšího. Během chvilky vám tak může vzniknout nápaditá nákupní taška, kosmetická taštička, nebo obyčejný sáček na cennosti. Pokud máte ještě malé děti, lze ze starých kousků vyrobit hračky, anebo z nich ušít oblečky pro plyšáky.

Související články

Zdroje: www.familyhandyman.com, www.hobby.instory.cz, www.living.iprima.cz