Lak na vlasy má v péči o vlasy své nezastupitelné místo. A i když si ho většina z nás spojuje pouze s úpravou účesu, má tato věcička i mnoho dalších praktických využití, které ocení nejedna hospodyně. S čím vším si lak na vlasy bravurně poradí?

Jak si vyrobit domácí lak na vlasy? Podívejte se na toto YouTube video na kanálu POPxoDaily:

Zdroj: Youtube

Čisté záclony

Pokud chcete mít mnohem déle čisté záclony, postříkejte je lakem na vlasy. Uděláte tak na jejich povrchu dokonalou antistatickou vrstvu, která je ochrání před nánosy prachu a nečistot, jež se na záclony usazují.

Odstranění zbytků nálepek

Rozčilují vás lepivé plochy, které zůstávají na věcech po stržení nálepky a není jednoduché se jich zbavit? I v tomto případě vám pomůže lak na vlasy. Nastříkejte ho na nálepku nebo její zbytky, nechte působit 10 až 15 minut, a nakonec místo setřete vlhkým hadříkem.

Snadné navlékání nitě

Lak na vlasy vám značně usnadní i navlékání nitě do jehly. Stačí, když na konec nitě nanesete lak a uhladíte jej konci prstů. Bude pevnější a snáze nit protáhnete ouškem jehly.

Delší trvanlivost květin

Lak na vlasy je i skvělým prostředníkem, jak udržet déle ve váze řezané květiny v čerstvém stavu. Postříkejte z dálky všechny květy, díky této vrstvě zpomalíte proces jejich vadnutí. Lak na vlasy můžete využít i na suché květiny, jeho vrstva je ochrání před blednutím.

Proti oku na punčoše

Tento trik zná samozřejmě mnoho žen. Jakmile se vám objeví dírka na punčoše, neváhejte ji zastříkat lakem na vlasy. Místo zafixujete a nedojde k dalšímu „utíkání“ oka. Pokud si před odchodem z domova nastříkáte celé silonky, předejdete tak pravděpodobnosti poškození, jelikož budou vlákna pevnější.

Žmolky na oblečení

Jedním z praktických tipů je i použití laku na vlasy k likvidaci nežádoucích žmolků na oblečení. Stačí inkriminované místo lehce nastříkat lakem a poté žmolky odstranit kartáčkem.

Související články

Zdroje: www.zena-in.cz, www.zeny.iprima.cz, www.ahaonline.cz