Přebývají vám doma potraviny či jiné prostředky, které už jsou zdánlivě nepoužitelné, protože mají prošlou dobu trvanlivosti? Pokud nejsou vyloženě zkažené, mohou vám ještě udělat cennou službu. Nebojte se experimentovat a zkoušet různé možnosti.

Proč je indulona stále oblíbeným evergreenem? Podívejte se na YouTube video na kanálu Vivantis:

Zdroj: Youtube

Indulona

Stále oblíbený krém našich babiček si po prošlé trvanlivosti na tělo již neaplikujte. Pokožku byste si mohli podráždit a podpořit tak množení nežádoucích bakterií. Její mastnotu však můžete využít například k důkladnému vyleštění bot a náležité impregnaci.

Majonéza

I majonéza má další zajímavé uplatnění. Dokonale s ní totiž vyleštíte veškeré nerezové povrchy. Naneste ji na suchý hadřík a vyčištěné plochy přejíždějte do té doby, dokud nebudou plné lesku.

Olej

Starý olej vám poslouží na promazání starých pantů, zámků, koleček u kočárku, ale i k ošetření dřevěného nábytku.

Mléčné výrobky

Prošlé mléko nebo jogurt lze využít do receptů, kde zastoupí zakysanou smetanu. Hodí se především do sladkého i slaného pečiva, kterému dodá svěží chuť.

Parfém

Pokud skladujete flakonky se zbytky parfémů, které už jsou vyčpělé, použijte je jako interiérový deodorant. Vůni lze aplikovat nejen v pokojích, ale i v koupelně a na toaletě.

Pleťová voda

Tento kosmetický přípravek je důležitý nejen v péči o pleť, ale náramně svědčí zrcadlům a sklům. Neváhejte proto pleťovou vodu používat pravidelně k jejich leštění.

Lak na nehty

Pokud už se vám některé odstíny laků na nehty nezdají „fresh“, poslouží vám místo k dekoraci nehtů k ozdobení něčeho jiného. Můžete s ním potřít například rámeček obrázků, ozdobit obaly květníků, rozlišit klíče a jistě vás napadne i mnoho dalších skvělých nápadů.

Oční řasenka

Starší řasenka je užitečná především pro všechny se šedivými vlasy a viditelnými odrosty. Pokud je před dalším barvením potřebujete zamaskovat, projeďte je právě starou řasenkou. Šediny během vteřiny zmizí. Pokud si kartáček po spotřebování náplně řádně omyjete, můžete ho využívat k pravidelnému uhlazování obočí.

Související články

Zdroje: www.living.iprima.cz, www.bydleni.instory.cz, www.nasdum.eu