Říkáte si, proč byste neměli slupky od česneku jen tak považovat za odpad? Důvod to má zcela prostý. Slupky od česneku jsou totiž velmi bohaté na zdraví prospěšné látky, mezi které patří i silné antioxidanty, jež mohou pomoci snižovat záněty a posilovat imunitní systém. Navíc mají antibakteriální vlastnosti, což je další bonus pro vaše zdraví. Povíme vám, jak jednoduše ze slupek česneku získáte veškeré tyto prospěšné účinky, aniž by rovnou skončily v koši.

Ve videu na YouTube, na kanálu Tasty můžete vidět několik geniálních triků, jak jednoduše a během chvilky oloupat česnek:

Zdroj: Youtube

Aromatický česnekový olej

Slupky od česneku mohou být skvělým základem pro vytvoření aromatických olejů, které dodají vašim jídlům bohatou chuť a vůni. Stačí slupky zalít olivovým olejem a nechat je v něm pár dnů louhovat. Tento česnekový olej pak můžete používat při smažení, vaření nebo jako základ domácích omáček.

Rozmanitá bylinná směs

Dalším způsobem využití slupek od česneku je jejich začlenění do vašich oblíbených bylinných směsí. Nejdříve slupky rozdrťte a poté je smíchejte s různými bylinkami. Jednou z úžasných kombinací je například směs rozmarýnu, tymiánu, oregana a samozřejmě česnekových slupek. Vzniklé aromatické koření dodá vašim pokrmům bohatou a unikátní chuť, která zaručeně všechny mile překvapí.

Vývar pro jemnou chuť

Z česnekových slupek můžete uvařit také vývar. Nyní však nemáme na mysli klasický vývar, ze kterého děláte polévku, ale pouze samotné uvaření česnekových slupek ve vodě. A k čemu to bude dobré? Pokud necháte 15 minut vařit slupky od česneku, vznikne vám jemně ochucený vývar, ve kterém pak uvařte brambory, rýži nebo těstoviny. Uvidíte, že jejich chuť získá zcela nový rozměr!

Klasický česnekový prášek

Používáte často při vaření a pečení sušený česnekový prášek? Pokud ano, pak si jej můžete vyrobit i sami doma, a to z pouhých česnekových slupek. Stačí, když slupky usušíte v troubě, a potom je rozmixujete na jemný prášek. Tento domácí česnekový prášek má navíc intenzivnější chuť než ten zakoupený v obchodě, a ještě k tomu obsahuje spoustu přírodních látek, které jsou prospěšné pro vaše zdraví.

Nevídané vylepšení domácího pečiva

Česnekové slupky hojně využijí rovněž ti, kteří si doma pečou vlastní pečivo. Vyzkoušejte rozemleté slupky od česneku přidat do těsta a rozdíl poznáte již při samotném pečení, kdy se z trouby začne linout naprosto božská vůně. Nebudete věřit ani svým chuťovým pohárkům, jakmile se do domácího pečiva zakousnete. Lepší chléb, rohlík či housku jste ještě nejedli!

Související články

Zdroje: countryliving.com, aazdravi.cz/, nasetema.cz, prostreno.cz