Patříte mezi jedince, kteří rádi promění staré věci v nové? Máme pro vás hned několik zajímavých tipů, jak přetvořit obnošená trička. Mohou být vytahaná, obarvená a stejně tak s dírami, každé z nich si ještě najde plnohodnotné uplatnění.

Chcete znát 17 úžasných DIY nápadů pro upcyklaci starého oblečení? Podívejte se na toto YouTube video na kanálu Cleverly:

Zdroj: Youtube

Originální tašky

Ze starých triček si můžete během chvilky vyrobit jednoduchým způsobem tašku na cokoliv. Ustřihněte rukávy a máte skladnou tašku s průstřihy. Dno i uši lze zpevnit vrstvou filcu. Tašku lze pomalovat barvami na textil nebo pošít korálky. Taška je lehoučká a s přehledem se vejde do každé kabelky.

Materiál k pletení a háčkování

V případě, že je vaší oblíbenou činností pletení nebo háčkování, můžete haldu starých triček přeměnit ve spoustu zajímavých věcí. Nastříhejte stará trika na stejně široké proužky a použijte je stejně jako vlnu či přízi. Vyrobit si můžete podložky pod sklenky, hrnky i nádobí, misky a košíčky různých velikostí a stejně tak zajímavé povlaky na polštáře nebo koberečky.

Čelenky do vlasů

Neutrácejte zbytečně za drahé látkové čelenky z obchodu. Raději si vytvořte svou vlastní, kterou nebude mít nikdo jiný. Trička jsou zpravidla z prodyšných a pružných materiálů, které vlasy neničí a zbytečně nezatěžují.

Je na vás, jestli je vyrobíte jen z ustřižených pruhů, nebo je originálním způsobem spletete. Čelenek si můžete vyrobit hned několik, aby vám vždy ladily s nošeným oblečením.

Hračky pro domácí mazlíčky

Přetvořte stará trička v zábavné hračky pro vaše domácí mazlíčky. Jistě tím ulevíte i rodinnému rozpočtu za nákup stále nových zábavných věcí na pobavení zvířete. Je jen na vaší kreativitě, co z trička uděláte.

Může jít o hrací kuličku nebo válec, stejně tak hračku v podobě zvířete. Z trička si vystřihněte základ, sešijte po stranách a malým otvorem, který nakonec ručně zašijete, hračku naplňte kusy rozstříhaného trička nebo vatou.

Hadříky na úklid

Stará trička jistě oceníte i při mnoha domácích úklidových činnostech. Zpravidla jsou ze savých a jemných materiálů. Použít je lze místo běžných kuchyňských utěrek, na mytí oken či stírání prachu, ale stejně tak na leštění bot.

Související články

Zdroje: www.blog.bonfire.com, www.living.iprima.cz, www.restauracenanadrazi.cz