Ručníky po čase používání ztrácí svou nadýchanost a barvu, a tak si namísto nich logicky koupíte nové. Než se ale ty staré rozhodnete vyhodit, měli byste vědět, že i pro ně snadno najdete využití. Možná už vás napadlo použít starý ručník jako podložku do koupelny, žínku nebo jako osušku pro svého čtyřnohého kamaráda. My vám ale přinášíme i další neotřelé tipy na recyklaci starého ručníku, které vás možná ani nenapadly.

Co se starými ručníky? Podívejte se na toto video na YouTube, na kanálu 5-MINUTE MAGIC:

Zdroj: Youtube

Povlak na polštář

Z takového starého ručníku můžeme snadno vyrobit třeba polštář pro svého zvířecího mazlíčka. Nepotřebujeme k tomu ani šicí stroj. Na výrobu nám postačí jehla a nit a jeden velký nebo dva menší ručníky. Poté, co sešijeme tři strany k sobě, naplníme polštář měkkým materiálem, zašijeme i poslední stranu a polštářek je na světě! Jako náplň dobře poslouží další věc na vyhození, starý pomačkaný polštářek, který je nám už nepohodlný nebo se nehodí na kanape. Můžeme ale využít i starou potrhanou deku.

Hračky pro zvířata

Ze starého ručníku můžete vyrobit hračky pro své zvířecí mazlíčky. Nejen, že tím zvířátku uděláte radost, ale ani nebudete muset utrácet za ty předražené ze zverimexů. Nebude vám tedy tolik líto, když je v zápalu hry váš mazlík zničí. Postup na výrobu hračky je velmi jednoduchý. Ručník nastříhejte na proužky, začněte je různě splétat, a hlavně při tom popusťte uzdu své fantazii.

Odličovací tampony

Jestliže jste ekologicky založeni, nebo vás prostě jen nebaví neustále kupovat další a další odličovací tampony, i v tomto případě váš problém vyřeší obyčejný starý ručník. Stačí z něj vystříhat menší kolečka o velikosti běžných odličovacích tamponů z obchodu a máte v podstatě hotovo. Kdybychom si s tím ale chtěli trochu více vyhrát, můžeme ještě sehnat jemnější látku, vystřihnout stejné kolečko a přišít ho z druhé strany. Získáme tak znovupoužitelný odličovací tampon s dvěma různými hrubostmi. Pro kreativnější typy samozřejmě platí, že není žádným zákonem určen tvar odličovacího tamponku. Chcete o sebe pečovat kytičkou, srdíčkem nebo třeba malou kočičkou? Žádný problém.

Plážová taška

Plánujete vyrazit na dovolenou, užívat si slunění na pláži, ale chybí vám plážová taška? Není potřeba za ni utrácet. Vyberte si větší nepoužívaný ručník a můžete se pustit do výroby. Kromě toho už totiž potřebujete jen jehlu, nit a dva pruhy látky, díky kterým si budete moci svou tašku hodit přes rameno. Jistě – nová, koupená plážová taška může nadělat víc parády, ale je potřeba si dobře promyslet, zda opravdu vyrážíte na místo, kde je potřeba se prezentovat nebo si zkrátka jedete odpočinout někam, kde nebudeme muset pár dnů myslet na práci.

Dětský bryndáček

Každý rodič malého dítěte ví, že se krmení bez bryndáčku neobejde. Pokud máme alespoň trochu času, můžete si jich několik vyrobit do zásoby a nemusíte za ně utratit ani korunu. Jako šablona perfektně poslouží bryndáček, který už máme doma. Vystřihneme požadovaný tvar z ručníku a jestliže jsme hodně kreativní a zruční, můžete na něj vyšít i nějaké obrázky. Co se týče zapínání, fantazii se meze nekladou, ale nejobvyklejší jsou druky nebo suchý zip, který snadno seženete v každé galanterii. Nebo si vyrobíte ten zavazovací? Kousek ručníku k našití místo tkaničky určitě ještě zbyl.

Související články

Zdroje: attraktiv, chalupari-zahradkari, archzine