Než abyste se nesmyslně zbavovali starých nepotřebných záclon, zamyslete se raději nad jejich dalším praktickým využitím. Jedná se o síťovinový materiál, který vám může udělat nejednu užitečnou službu v domácnosti i na zahradě.

Chcete se dozvědět zajímavé tipy na další využití záclon? Podívejte se na toto YouTube video na kanálu Handy Emma:

Zdroj: Youtube

Zásobník na cibuli a česnek

Při troše šikovnosti si můžete ze starých záclon vyrobit jednoduchým způsobem prodyšný zásobník na cibuli a česnek. Nedostatek cirkulace vzduchu totiž u této zeleniny urychlí klíčení a často i hniloby a plísně. Stačí, když vystřihnete ze záclony pruh, který podélně přeložíte, po kraji sešijete a na jednom konci uděláte pevný uzel. Vznikne vám síťka, do níž můžete cibuli i česnek naskládat a posléze zavěsit do prostoru.

Jednoduchý sušák

Pokud nemáte na čem sušit bylinky nebo houby, můžete si ze staré záclony vyrobit praktický sušák. V tomto případě využijte hustější záclonovinu, kterou lze natáhnout buď do rámu z latěk nebo jen tak přehodit přes sušák na prádlo.

Ochranná síť

Chcete se doma vyhnout otravnému a nežádoucímu hmyzu? Staré záclony vám perfektně poslouží k výrobě ochranných sítí. Můžete je připevnit přímo do oken, nebo je napnout na rám odpovídajících velikostí. Ze záclon je možné vyrobit i moskytiéru, což ocení všichni rodiče malých dětí. Záclonu lze přehodit nejen přes postýlku, ale i přes boudičku kočárku.

Pytlík na prádlo

Pomocí starých záclon můžete také ochránit v pračce jemné prádlo. Ušijte si z nich jednoduché sáčky, které využijete například na spodní a noční prádlo, nebo silonky. Když si našijete vetší sáčky, můžete je plnit špinavým prádlem třeba až budete na cestách.

Vonné pytlíčky

Když už budete u šití sáčků, našijte si i malé, které lze naplnit vonnými bylinami a využít je jako vonítko prádla nebo menšího prostoru. Použít lze levanduli, heřmánek i mátu.

Související články

Zdroje: www.magazinplus.cz, www.blesk.cz, www.prozeny.cz