Nejvíce vlhčených ubrousků mají doma patrně rodiče malých dětí, jimž pomáhají při péči o pokožku potomků. O tom, že nejde právě o levnou záležitost, nemusíme dlouho polemizovat.

A tak, pokud se stane, že omylem zapomeneme uzavřít sáček, zůstanou nám suché ubrousky a trocha zlosti. Ale nemusíme se trápit moc, protože nejde tak docela o vyhozené peníze. I takový materiál se dá ještě použít, i když už ne k původnímu účelu. 

I na vlhčených ubrouscích se dá ušetřit. Podívejte se na youtube na video od Feedo.cz, jak na to:

Zdroj: Youtube

Použijme vlastní rozum

Vlhčené ubrousky jsou moderním způsobem péče o pleť nejen dětí, i když se samozřejmě najde mnoho odpůrců, poukazujících například na ekologické problémy, spojené s velkou spotřebou materiálu a produkcí odpadu.

Jestliže tedy nechceme zbytečně vyhazovat neupotřebené kusy, můžeme se zamyslet nad jejich využitím i jiným způsobem, než jaký původně zamýšlel výrobce a kvůli kterému jsme je pořizovali. 

Dokonalá prachovka

Vyschlé ubrousky si stále zachovávají svoji základní vlastnost, kterou je pevnost a poměrně hebký povrch. A právě díky tomu se výborně hodí k využití jako docela obyčejné, ale velmi účinné prachovky.

Zvláště při potřebě uklidit menší prostory, nebo když sluneční paprsky odhalí zapomenutý prach na poličce, přijde řada na zmiňované ubrousky, které poslouží lépe, než cokoliv jiného. Navíc nám nemusí být líto po použití takový ubrousek zkrátka vyhodit. Bude nás naopak hřát pocit, že i přes drobný problém, který jsme způsobili, došel svého využití. 

Namočte je kvůli úklidu

I když odborníci nedoporučují vysušené ubrousky znovu namáčet pro péči například o dětskou pokožku, pro potřeby úklidu to není žádný problém. Stačí pár kapek vody a budou jako nové, utřete s nimi linku i další povrchy v domácnosti a stejně tak velmi dobře poslouží třeba při péči o auto. 

Na zahradu i do dílny

Dobrým nápadem, který mnozí využívají, je umístění takového balení ubrousků na zahradu. Tam leckdy postačí i suchý kus, případně s trochou vody získáte ideální možnost základní očisty špinavých rukou po práci se zeminou. 

Zkuste jiný způsob

Pokud si chcete být jisti, že se s podobným problémem nikdy nesetkáte, můžete se připojit ke skupině lidí, kteří se rozhodli jít ekologičtější cestou a vlhčené ubrousky si vyrábějí doma. Jde o znovupoužitelné materiály, tedy vlastně látkové kapesníky nebo třeba nastříhané kousky ručníků, které můžeme pro větší trvanlivost obroubit.

Pro děti by mělo jít o jemné materiály, které nedráždí jejich citlivou pokožku. Pak už jen stačí najít dostatečně uzavíratelný obal, ubrousky namočit ve vodě se šetrným mycím prostředkem, vyždímat a vložit do sáčku nebo těsnící krabičky. Po použití je jednoduše vyperete v pračce a mohou čekat na další použití. 

Související články

Zdroje: www.housedigest.com, www.goodhousekeeping.com