Jak zahnat pavouky, ale nezabít

Je docela jedno, jak velcí milovníci přírody jste. Občasné návštěvy pavouků sice nemusí být nutně nepříjemné, ale pokud se vám doma zabydlí a neúnavně dekorují nábytek, dveřní rámy a okna pavučinami, začnete i vy hledat způsob, jak se jich zbavit. Než vystříkáte dům insekticidem nebo vyzkoušíte řadu zvukových plašičů, dejte šanci přírodním repelentům. Pavouci totiž nesnášejí překvapivě mnoho vůní, které jsou lidem docela příjemné.

Pavouky zažene mnohé koření a vůně

Pavouci skutečně neradi některé jinak poměrně voňavé ingredience a koření. Můžete je rozmístit různě po domě jako dekoraci, anebo je strčte na tácku nebo v organzovém sáčku pod nábytek. Na odpuzení pavouků vyzkoušejte skořici, hřebíček, pomerančovou kůru, eukalyptus nebo třeba mátu.
Pokud jsou vám tyto vůně příjemné a hledáte elegantní řešení, pořiďte si difuzér na aromatické oleje. Designově zajímavý difuzér vám ozvláštní interiér, který nejen provoní, ale také ochrání před vlezlými pavouky.

Zažeňte pavouky přírodním sprejem

Jsou vaši pavouci flegmatici, které jen tak nějaké sušená kytička nebo koření nerozhází? Vyzkoušejte postříkat místa jejich nejčastějšího výskytu bílým octem. Smíchejte bílý ocet s vodou v poměru 1:1 a naplňte roztokem láhev s mechanickým rozstřikovačem. Projděte celý dům a ošetřete sprejem všechny kouty, kde obvykle vymetáte pavučiny. Postřik octovým roztokem je třeba opakovat, ale pokud se vám osvědčí, zařaďte jej do běžného úklidu. Funguje totiž dobře i jako prostředek na umývání všelijakých povrchů.

Nelákáte omylem pavouky do domu?

Pamatujte také, že rozsvícené světlo láká hmyz a ten zase pavouky. Pokud někde v noci svítíte a zaroveň větráte, zvete si pavouky domů. Můžete si všimnout, že pavučiny jsou často v okolí světel na zahradě nebo nad dveřmi. Důvodem je právě osvětlení. Zhasínejte. Ušetříte tím peněženku i smetání pavučin.

Zdroje: https://bydleni.instory.cz, https://www.ruralsprout.com