Důkladná a odpovídající péče je pro pračku naprosto zásadní. Zajistí vám nejen její dlouhodobou funkčnost, ale i naprostou čistotu prádla. Je však nutné ji pravidelně čistit, ale stejně tak byste pračku nikdy neměli nechat vystavenou nadměrné vlhkosti.

Kromě nepříjemného zápachu může vést i k závažnějším problémům jako je znehodnocení oblečení a poškození přístroje. Abyste tyto nesnáze eliminovali, stačí pravidelně využívat jednoduchý trik.

Jak rychle a levně vyčistit pračku? Podívejte se na toto YouTube video na kanálu Natural Cures:

Zdroj: Youtube

Pračka potřebuje dýchat

Pokud se chcete vyhnout situaci, kdy se budou v pračce tvořit nežádoucí plísně a vznikat hnilobné procesy, potřebuje pračka dostatek možné ventilace vzduchu. Díky tomu, že necháte dvířka do dalšího praní otevřená, těmto potížím úspěšně předejdete.

Těsnění je semeništěm špíny

Pravidelně se starejte o oblast kolem těsnění dvířek, je totiž častým zdrojem nečistot, které se zde po každém praní zachycují. Jedná se převážně o zbytky pracích prostředků. Proto po každém praní tento prostor důkladně omyjte, případně vydezinfikujte octem.

Máte malou koupelnu?

Pokud máte pračku umístěnou ve stísněném prostoru a je problém nechat dvířka pootevřená, můžete zvolit jako řešení namontování magnetických zarážek. Udrží dvířka pračky dostatečně otevřená pro ventilaci a nebude k tomu potřeba moc místa.

Trik s ručníkem

Pokud chcete pračku zbavit vlhkosti rychleji nebo nemáte ani možnost využít zarážku, využijte osvědčený trik. Budete k němu potřebovat suchý starší ručník, který vložíte po každém praní do čistého bubnu. Po zavření pračky ho nechte uvnitř několik hodin, bude dokonale absorbovat veškeré zbytky vody.

Tipy na závěr

Perte v pračce pravidelně také na vyšší teploty a nevyužívejte pouze rychlé programy. Pokud se vám delší dobu neshromáždí potřebné prádlo, pusťte jednou za čas přístroj na prázdno, a to alespoň na teplotu 60°C. Vždy používejte pouze kvalitní prací prostředky. Pračku i filtr pravidelně, alespoň jednou za měsíc, vyčistěte.

Související články

Zdroje: www.aazdravi.cz, www.vseumel.cz, www.bydlenihned.cz