Moderní šedá barva a jemná vlna tašky vytváří esteticky jednoduchý design, který podtrhne moderní zpracování střešního pláště.
Zdroj: Archiv ireceptar.cz

Jaká barva na střeše je právě nejžádanější?

Za posledních cca 25 let prošly střechy po architektonické stránce významným vývojem. Stejně tak se na střechách prostřídaly barvy. Tradičně vládnoucí červenou začaly nahrazovat její tmavší odstíny, následovaly hnědá a černá. A jaká jsou očekávání současných investorů?

[Komerční prezentace]

Moderní šedá barva a jemná vlna tašky vytváří esteticky jednoduchý design, který podtrhne moderní zpracování střešního pláště. Moderní šedá barva a jemná vlna tašky vytváří esteticky jednoduchý design, který podtrhne moderní zpracování střešního pláště. Zdroj: Archiv ireceptar.cz

Moderní šedá barva a jemná vlna tašky vytváří esteticky jednoduchý design, který podtrhne moderní zpracování střešního pláště.

Poslední dva roky se pokládají především tašky s černou engobou nebo glazurou. Ale vkus se stále vyvíjí a v představách investorů se odráží nové trendy.

Nově přebírají vládnoucí žezlo odstíny šedé

Poslední průzkumy u architektů mluví jasně. V projektech nových rodinných domů vévodí šedá. Je žádaná na fasádách, na okenních rámech a stejně tak na samotné střeše.

Nově vyvinutou stříbřitě šedou engobu představil Tondach na letošním FOR ARCH. Vyráběna bude výhradně na designové tašce Stodo 12. Nově vyvinutou stříbřitě šedou engobu představil Tondach na letošním FOR ARCH. Vyráběna bude výhradně na designové tašce Stodo 12. Zdroj: Archiv ireceptar.cz

Nově vyvinutou stříbřitě šedou engobu představil Tondach na letošním FOR ARCH. Vyráběna bude výhradně na designové tašce Stodo 12.

Trendy novinka na oblíbené tašce Stodo 12

Přední výrobce pálených tašek, společnost Tondach, představila na stavebním veletrhu FOR ARCH v Praze speciálně vyvinutou šedou engobu, která bude od příští sezóny 2019 produkována na tašce Stodo 12. Ta se těší velké oblibě pro svůj jednoduchý design u majitelů novostaveb a stejně tak je vyhledávaná v případě rekonstrukcí.

Nová stříbřitě šedá engoba má hladký a matný povrch. Její tóny perfektně ladí s moderními klempířskými prvky v titan zinku nebo ke střešním oknům.

Tato povrchová úprava je kromě vysoké estetické hodnoty stejně jako ostatní engoby nositelem dalších pozitivních vlastností. Díky hladkému povrchu není nutné tašky udržovat a je zajištěn rychlý odvod vody. Barvy se nemění a střecha je stále krásná. Elegance v podobě originálního barevného provedení dodá nemovitosti trvalou přidanou hodnotu, kterou uvítá nejen architekt, ale především majitel nemovitosti.

Plánujete-li novou střechu, nechejte si zde spočítat střechu přímo od výrobce Tondach!

Exkluzivní glazura na Brněnce 14 – novinka 2018

Letošní novinkou je také zbrusu nové provedení tradiční tašky Brněnka 14. Její výroba se totiž přesunula z výrobního závodu Tondach ve Šlapanicích na Brněnsku do výrobního závodu v Hranicích. Zde prošel tento model malého formátu výraznými změnami.

Posuvná taška Brněnka 14 je vhodná pro novostavby i rekonstrukce Posuvná taška Brněnka 14 je vhodná pro novostavby i rekonstrukce Zdroj: Archiv ireceptar.cz

Posuvná taška Brněnka 14 je vhodná pro novostavby i rekonstrukce

Tou na první pohled největší změnou jsou nová barevná provedení, a to včetně luxusní povrchové úpravy glazury Amadeus, která nebyla na tašce dosud vyráběna.

Jsou to právě glazury, které působí na taškách velice exkluzívně, obzvláště pak na tomto menším typu tašky. Taška je ideální nejen pro moderní střechy s kratšími krokvemi.

Brněnka 14 nyní nově v atraktivním provedení glazura Amadeus - červená a černá. Brněnka 14 nyní nově v atraktivním provedení glazura Amadeus - červená a černá. Zdroj: Archiv ireceptar.cz

Brněnka 14 nyní nově v atraktivním provedení glazura Amadeus - červená a černá.

Rozmanitá paleta barev

Nová škála barev odpovídá barevnosti tašek vyráběných v Hranicích.

Brněnku 14 lze od září 2018 pořídit v těchto barevných provedeních:

  • Režná (oblíbený tmavší odstín červené)
  • Engoba: hnědá, červená a černá
  • Glazury Amadeus: černá a červená

K vysoké jakosti krytiny přispívá také technologie výroby v H kazetách a nástřik silikonových bodů na rubu tašek, které chrání tašku během dopravy a jiné manipulace.

Více informací o pravých pálených taškách Tondach naleznete na střešní tašky Tondach nebo na stránkách Wienerberger.cz

Akční letáky