Jste už celí nedočkaví, jak si užijete příjemný relax na balkoně s šálkem kávy a v pohodlném křesle nebo na lehátku? Jak se nastavíte slunečním paprskům a budete se nahřívat? Tak nezahálejte a připravte si balkon na novou sezónu, kdy ho jistě využijete na maximum.

Jak zařídit malý balkon s Míšou z Bé Hà Stylewithme? Podívejte se na YouTube video na kanálu Bonami:

Zdroj: Youtube

Výhodou je multifunkční nábytek

Základem každého odpočinku na balkoně či terase je vždy vhodné posezení. Pokud máte venkovní prostor malý, jistě oceníte skládací židličky, které je možné navíc v deštivém počasí uschovat. Stejně tak si vytvoříte rychle prostor na případné ležení.

Velice užitečnou variantou jsou multifunkční křesla a taburety s úložným prostorem. Podobných výhod můžete využít i u stolů, a to nejen těch skládacích, ale některé mají i odnímatelnou jídelní desku.

Zastřešený balkon

Pokud patříte mezi vlastníky balkonu pod střechou, máte jisté výhody. Můžete si totiž tento prostor zútulnit i koberečky, přehozy a kožešinami. Velice snadno tak lze vytvořit i pohodlné posezení na zemi.

Soukromí nade vše

Pokud si chcete na balkoně odpočinout, neměli byste být rušeni z venčí. Vytvořte si proto zástěny, které mohu být z různých materiálů. Oblíbené jsou ratanové a proutěné, ale velice zajímavě vypadají i z textilií se zajímavým potiskem. Pokud máte terasu, lze využít i živé ploty. Horní část balkonu můžete zakrýt slunečníkem nebo markýzou.

Praktické, ale originální doplňky

Na balkoně se nikdy nevzdávejte pohodlí, vybavte se proto originálními dekami a polštáři, které dodají prostoru nejen náležitý nádech odpočinkového místa, ale i šmrnc. Nebojte se pestrých barev, které váš balkon po zimě značně oživí. Vsadit lze i na skandinávský styl, který podpoří harmonickou náladu.

Stejně tak balkon oživí zajímavé doplňky, které zpříjemní celkovou atmosféru. Využijte tedy k pěstování květin zajímavé květináče, obaly i truhlíky a nebojte se je umístit i na stěny a zábradlí.

Osvětlení a svíce

Teplé večery, kdy budete na balkoně trávit čas s rodinou či přáteli, bude mnohem zajímavější při svitu světelné dekorace. Využít můžete i bezpečné svíčky, svícny a lucerny, vytvářejí doslova romantickou atmosféru.

Související články

Zdroje: www.scandishop.cz, www.srovnator.cz, www.m.magazin.cz