Jedlá soda je prostě opěvovaným evergreenem, který má v domácnosti velmi pestré použití. Pokud tedy doma řešíte problém se zapáchajícími kuchyňskými skříňkami, i v tomto případě lze tento bílý prášek využít. Jedná se totiž o dokonalý pohlcovač nepříjemných pachů.

Chcete znát top 8 nejlepších vychytávek s jedlou sodou? Podívejte se na YouTube video na kanálu TOP věci do 2 minut:

Zdroj: Youtube

Nejprve skříňky vyprázdněte

Vždy začněte tím, že veškerý obsah ze skříněk vyndejte. Pokud máte v policích ochranný papír, odstraňte ho též. Často jsou pod ním nečistoty a mnohdy zadržuje nežádoucí vlhkost a podporuje i vznik případných pachů.

Na řadu přichází čištění

Následně skříňky zkontrolujte, abyste se ujistili, kde jsou možné zdroje zápachu. Veškeré nečistoty odstaňte, každou polici omyjte mýdlovou vodou a potom setřete do sucha. Buďte důslední, aby nikde nezůstalo vlhko, které by situaci opět brzy zkomplikovalo.

Skříňky potřebují vzduch

Takto připravené skříňky nechte alespoň hodinu otevřené a zároveň otevřete okna v místnosti, aby v interiéru mohl proudil vzduch.  

Jedlá soda

Následně využijte jedlou sodu. Stačí, když ji nasypete do otevřených nádob, které umístíte do každé ze skříněk a necháte působit přes celou noc. Prášek zatuchlý pach dokonale absorbuje.

Ocet

Podobným způsobem můžete využít i sílu octa. Stejně tak lze tuto tekutinu použít při mytí skříněk. Nejenže vás zbaví nežádoucích pachů, ale také dokonale dezinfikuje.

Dejte skříňkám svěží odér

Jakmile se zbavíte nepříjemného zápachu, můžete jednotlivé skříňky také příjemně provonět.  Velice dobře vám k tomu poslouží různé esenciální oleje. Například levandulový olej má velmi osvěžující aroma. Podobným způsobem vám vyvoní skříňky i pár kávových zrnek, které dokáží zároveň výborně absorbovat i pachy.

Související články

Zdroje: www.nhance.com, www.satter.cz, www.primanapady.cz