Špína v kuchyni není dobrou vizitkou žádné hospodyňky.
Zdroj: iobann / Shutterstock.com

Jak vyčistit spáry mezi obklady? Vyrobte si roztok z dvou běžných ingrediencí

Udržet spáry mezi obklady dlouhodobě čisté není vůbec snadné. A to jak v kuchyni, tak i v koupelně. Pokud nejste majiteli celé škály speciálních čističů, zapřáhněte do práce látky, které jsou snadno dostupné v běžné domácnosti.

Ideální je čištění příliš neodkládat a nedopřát špíně, aby se hromadila. Zatímco v kuchyni patří k nejkritičtějším místům prostor za sporákem, který je znečištění především mastnotou z vaření, v koupelně se nejvíce potýkáme s usazeninami vodního kamene.

DIY roztok na čištění spár mezi kachlíčky

Potřebovat budete následující ingredience:

  • šálek horké vody
  • 2,5 lžíce jedlé sody (soda bicarbona)
  • 1 lžíce pracího prášku

Příprava čisticího roztoku je velmi snadná. Nejprve přidáte do horké vody sodu, důkladně promícháte a na konec přidáte prášek na praní. Roztok promícháte a můžete se pustit do čištění. Pokud nemáte speciální nástroj na čištění spár mezi obklady, pak vám výborně poslouží třeba vyřazený kartáček na zuby. Kartáčkem naneseme roztok mezi spáry, necháme chvíli působit a důkladně vykartáčujeme. Podobně očistíme i znečištěná místa na dlaždicích.

Vyčištěné spáry a obklady důkladně opláchneme teplou vodou. Vyčištěné spáry a obklady důkladně opláchneme teplou vodou. Zdroj: FotoDuets / Shutterstock.com

Až budeme s výsledkem spokojeni, důkladně vše opláchneme čistou teplou vodou.

Tip: Tento čistící roztok má silné odmašťovací schopnosti. Proto je vhodné pracovat v gumových rukavicích.

Akční letáky