V dnešní době, kdy se stále více lidí obrací k minimalismu a snaze o jednoduchost ve všech oblastech života, není překvapením, že kapsulový šatník získává na popularitě. Tento koncept, který spočívá ve vlastnění pouze několika základních, ale vzájemně kombinovatelných kousků oblečení, nabízí řešení pro ty, kdo chtějí mít skříň plnou oblečení, ale přitom si zachovat přehlednost a jednoduchost.

Na video od Život po 30ce o tom, jak si sestavit jarní kapsulový šatník, se podívejte na YouTube:

Zdroj: Youtube

Zbavte se nadbytečného oblečení

Princip kapsulového šatníku je jednoduchý: zbavte se nadbytečného oblečení a soustřeďte se pouze na kvalitní kousky, které můžete snadno kombinovat. To znamená, že ve vašem šatníku by měly být přítomny základní kousky. Díky nim budete mít vždy outfit na každou příležitost a vyhnete se zmatkům při vybírání oblečení.

Módní stylisté se shodují, že klíčovým prvkem kapsulového šatníku jsou kvalitní materiály, neutrální barvy a správný střih. To umožňuje nekonečné možnosti kombinování jednotlivých kousků a udržuje šatník přehledný. Mezi základní kousky kapsulového šatníku patří džíny, košile, sako, šaty, sukně, trička, roláky, šátky, kabáty, boty a kabelky.

Inspiraci hledejte ve vzorových sestavách

Chce-li někdo vyzkoušet koncept kapsulového šatníku, může si inspiraci hledat ve vzorových sestavách. Jedním z oblíbených modelů je například "10x10 Challenge", při kterém si vyberete 10 kousků oblečení a sestavíte z nich 10 různých outfitů na 10 dní. Další možností je "Project 333", kde si vyberete 33 kusů oblečení a nosíte je po dobu 3 měsíců, přičemž se snažíte co nejvíce kombinovat. Tyto ukázky modelů kapsulového šatníku dokazují, že s minimálním množstvím oblečení lze vytvořit maximální variabilitu outfitů pro každou příležitost.

Vytvoření kapsulového šatníku není složité. Stačí se zbavit nadbytečného oblečení a soustředit se na kvalitní a vzájemně kombinovatelné kousky. Tím získáte šatník, který vám umožní snadné a rychlé sestavení outfitů na každou příležitost. A co je nejdůležitější, budete mít vždy pocit, že máte co na sebe, aniž byste měli přeplněnou skříň.

Související články

Zdroj: www.youtube.com, www.mezizenami.cz