I když máte možná domácnost jako ze škatulky, tak i u vás se zcela určitě najdou místa, o kterých ani nevíte, že je máte špinavá. Pojďte se podívat, která to jsou a následně je co nejrychleji vyčistit.

Kde je doma nejvíce špíny? Podívejte se ve videu:

Zdroj: Youtube

Většinou se jedná o místa, která nejsou přímo vidět a často se na ně tak při úklidu zapomíná. Pokud to máte stejně, rozhodně to neznamená, že jste špatná hospodyňka. Stačí jen vaši snahu dotáhnout k dokonalosti.

Začněte u myčky

Začít můžeme například u filtru myčky. Ten by se měl čistit pravidelně a často. Díky tomu myčka déle vydrží a vždy bude vše krásně čisté.

Kartáček je důležité dezinfikovat v ústní vodě

Dezinfikujete pravidelně zubní kartáček? Horká voda opravdu nestačí, raději ho vždy namočte do ústní vody. Vydrží vám pak delší dobu čistý a vy ho nebudete muset tak často měnit za nový a ušetříte. Kvalitní zubní kartáčky totiž nejsou vůbec levná záležitost.

Filtr digestoře je fuj

Nezapomeňte ani na odsavač par, filtr digestoře je také nesmírně důležité pravidelně čistit. Nejlépe to uděláte směsí jedlé sody, coly a horké vody. Následně mastnotu z filtru setřete a digestoř pak bude vypadat jako nová.

Zavápněná sprcha dobrý dojem neudělá

Zavápněnou sprchovou hadicí a hlavicí také dobrý dojem neuděláte. Můžete se však bílé vrstvy snadno zbavit, pokud ji zavěsíte do sáčku naplněného octem a necháte ji tam nějakou dobu luhovat. Následně ji pořádně opláchněte a buďte si jisti, že bude zářit čistotou.

Zapáchající odtok u dřezu je ostuda

Jednou za čas neuškodí ani odšroubovat odtok ve dřezu, najde se tam totiž spousta nečistot. Vyberte je a odtok vyčistěte, následně vše zpět sešroubujte.

Čistý záchod jako vizitka hospodyňky

Jednou z nejvíce špinavých věcí v domácnosti bývá toaleta. Ne nadarmo se říká, že čistý záchod je vizitkou každé hospodyňky. Nezapomínejte ji tedy vyčistit pravidelně i pod vnitřním okrajem. Namočte hadřík do octa a důkladně vymyjte, teprve pak bude vaše toaleta opravdu čistá.

Televizní ovladač se hemží bakteriemi

Posledním místem, kde se v domácnosti skrývá opravdu mnoho bakterií, je televizní ovladač. Sahá na něj každý člen rodiny, tudíž je neustále špinavý. K jeho dokonalému vyčištění postačí alkohol na vatovém tampónku.

Zdroj: www.youtube.com, www.bydlimekvalitne.cz