Víte, jak sušit prádlo v zimě?
Zdroj: Shutterstock / Rozhnovskaya Tanya

Kde sušíte v bytě prádlo? Mnoho lidí dělá stále stejnou chybu

Sušit prádlo v bytě v zimních měsících není nic příjemného. Právě proto jsou oblíbené sušičky prádla, díky nimž můžeme hodit starost s prádlem za hlavu. Ne všichni ale sušičku máme. A také stojí za zvážení, zda chceme tohoto žrouta energie skutečně zapnout právě teď, kdy všichni čelíme nebývale vysokým cenám energií.

Sušení prádla v zimě 

Sušení prádla v bytě není novinka. Všichni víme, že je prádlo potřeba pověsit a počkat, až bude opravdu suché. Jenže všechno se dá udělat lépe a to platí i u sušení prádla. Prádlo můžete klidně sušit venku i v zimě, v bytě je to ale přece jen o něco snazší a pohodlnější. 

Dnů, kdy můžeme v zimě sušit prádlo venku, není mnoho. Dnů, kdy můžeme v zimě sušit prádlo venku, není mnoho. Zdroj: sauletas / Shutterstock.com

Sušte prádlo jen dobře vyždímané

Budete-li sušit prádlo v bytě, pak si dejte záležet na důkladném vyždímání. I dobrá pračka má horší výsledky odstřeďování, pokud je částečně ucpaný její filtr. Drobnosti ve filtru neohrozí chod pračky, ale zhorší tah odčerpávání. Přesvědčte se o čistotě filtru, než začnete prát. Za malými dvířky dole na čelní straně se zpravidla skrývá šroubovací zátka. V prostoru za ní naleznete kousky papírů, mince, gumičky do vlasů a někdy i papírovou bankovku! Po vyčištění nezapomeňte prostor zase dobře uzavřít. Doporučuji také počkat a zkontrolovat během dalšího praní, zda uzávěr těsní skutečně dobře. Poznali byste to hned u prvního plnění pračky vodou.

Nemusíte zrovna volat odborníka, abyste prodloužili životnost pračky Za malými dvířky dole na čelní straně praračky se skrývá filtr. Zdroj: Didecs / Shutterstock.com

Místo, kde budete sušit prádlo, je na vás

Kde budete sušit, je zcela na vás. Můžete sušit venku na balkoně nebo terase, uvnitř v bytě či ve sklepě. Pamatujte, že je důležité, jak prádlo pověsíte. V zimě schne vše pomaleji, proto nikdy nevrstvěte prádlo na sebe, nepřehýbejte jej přes šňůru, ale krásně napjaté jej připevněte kolíčky.

Jak prádlo rozvěsit

Trička i kalhoty pověste spodním okrajem ke šňůře anebo se naučte používat plastová ramínka. Trička a košile na nich výborně schnou. Ramínka můžete libovolně pověsit na šňůru nebo jinam a kolíčky jen vytvořit rozestupy. Svetry se vůbec nemají věšet a ideálně by měly schnout na rovné ploše, například na ručníku. Drobné kusy, jako jsou ponožky a spodní prádlo, můžete pověsit na malý otočný věšáček s mnoha kolíčky. Vypadá trošku jako malý kolotoč, ale je to praktická pomůcka, díky níž můžete nechat schnout drobnější kusy oblečení téměř kdekoliv.

Věšením prádla na ramínkách maximálně využijete prostor. Věšením prádla na ramínkách maximálně využijete prostor. Zdroj: KOYPIC / Shutterstock

Kde sušit prádlo?

A v čem tedy děláme často chybu? Často vybíráme k sušení prádla místnost, kde je nejtepleji. Jenže sušení prádla není jen otázkou vysoké teploty. Pro kvalitní a rychlé sušení je také nutná cirkulace vzduchu, byť studeného. Máte-li možnost, umístěte schnoucí prádlo do prostoru, nikoli ke stěnám. Rychlejšímu sušení prospěje i blízkost větráku nebo topení, ale rozhodně nepokládejte oblečení na radiátor. Místnost, kde sušíte může být klidně ta chladnější, kde budete často větrat. Sušíte-li ve sklepě, pak i tam je nutné otevřít ventilaci.

Zdroje: https://www.bhg.comhttps://bydleni.instory.cz

Akční letáky