Přestože vánoční svátky trvají jen pár dnů, příprava na ně zabere spoustu času. A popravdě nejde jen o úklid, pečení a kupování dárků. Ale také o přípravu dekorací, které s těmito svátky úzce souvisejí. Už během samotného adventu, který letos začíná v neděli 3. prosince 2023, se domácnosti zaplňují různými symboly Vánoc. Ať už jde o zapálené svíčky nebo adventní kalendáře, které mají dětem (ale i dospělým) zkrátit čekání na Ježíška. Kromě klasických „pytlíčkových“ překvapení na každý den jsou k mání i kupované čokoládové kalendáře, které potěší „sladkým čtverečkem“ všechny nedočkavé mlsouny.

Autorka videa – správná BydLenka vám ukáže, jak si můžete vytvořit stylový adventní věnec. Více na kanále YouTube.

Zdroj: Youtube

Rozsviťte okna

První adventní neděle je podle odborníků ten nejlepší čas, kdy přinést do domu tu pravou (před)vánoční náladu. „Začněte se zdobením co nejdříve, prodloužíte si tím svátky a nasajete vánoční atmosféru,“ doporučují odborníci. Podle nich je lepší zdobit váš příbytek po etapách a postupně doplňovat další a další ozdoby. Začít můžete například se světelnou výzdobou oken, která navodí tu pravou vánoční atmosféru. Je na vás, jestli použijete světelné řetězy nebo už hotové vytvarované světelné dekorace například ve tvaru hvězdy nebo koule. Vše vypadá báječně!

Využijte vánoční folie

V obchodě si můžete koupit nalepovací fólie na okna s vánoční tematikou. Vybrat si můžete z jednoduchých motivů (například vloček) až po klasické vánoční náladovky, jako je betlém nebo děti na saních… Pokud milujete spíše originalitu, můžete místo kupované dekorace využít svou vlastní zručnost a fantazii. Kupte si v papírnictví barvy na sklo a namalujte si Vánoce po svém. Bude vás to bavit a zároveň získáte originální a neotřelou dekoraci.

Papírové ozdoby

Máte hluboko do kapsy? Vytvořte si vánoční dekorace z papíru, které vás vyjdou doslova na pár korun. Jediné, co potřebujete, je arch čistého papíru, nůžky a lepidlo. Nápady na vystřihované ozdoby najdete například na Pinterestu, kde je spousta nápadů.

Pozor na přírodní materiály

Začátkem prosince začněte domov zdobit ozdobami, které nepodléhají zkáze. Tedy světýlky, látkovými adventními kalendáři, tématickou keramikou nebo svíčkami. Použít můžete i sušené přírodní materiály jako chvojí, šišky, ořechové skořápky, koření (skořice, badyán) a další. Zelené větvičky jehličnanů nebo břečťanu si nechte raději na dobu těsně před Vánoci, aby vypadaly svěže.

Související články

Zdroje: www.homesandgardens.com, www.svet-oken.cz