obrázek z archivu ireceptar.cz
Zdroj: Archiv ireceptar.cz

KM Beta: Základem domu je pěkná a pečlivě položená střešní krytina

Střecha jako součást estetického vyznění stavby dotváří celkový vzhled domu. Ale především má chránit objekt proti povětrnostním vlivům. Právě proto musí být střešní plášť položen správně ve všech detailech.

[Komerční prezentace]

Také střešní krytiny mají svojí historii a prošly určitým vývojem. Při pohledu do minulosti zjistíme, že naše území se vyznačovalo používáním různých druhů krytin, ať už to byly dřevěné šindele, pálené tašky nebo plech.

V posledních letech se však mezi stavebníky těší rostoucí oblibě betonová střešní krytina. Zhruba 60 % nových střech je betonových a jen asi 35 % nových střech je pálených (zbývajících 5 % tvoří ostatní krytiny — plech, šindele apod.).

betonová krytina KM Beta betonová krytina KM Beta Zdroj: Archiv ireceptar.cz

K uznávaným výrobcům betonové střešní krytiny patří společnost KM Beta, která má s její výrobou více než 30leté zkušenosti a neustále se snaží své výrobky inovovat a zdokonalovat tak, aby odpovídaly požadavkům zákazníků i současným měnícím se klimatickým podmínkám.

Pevná, odolná, mrazuvzdorná...

Betonová střešní krytina KM Beta se vyrábí moderní technologií z přírodních materiálů a její výraznou vlastností je její vysoká pevnost, díky které je možné vyrábět tašky větších rozměrů a snížit tak jejich počet na m². Krytina je odolná nejen vůči povětrnostním vlivům, ale odolává také chemickým vlivům vnějšího prostředí. Díky tomu nevyžaduje téměř žádnou údržbu a má samočistící schopnost.

KMB Hodonka KMB Hodonka Zdroj: Archiv ireceptar.cz

Na prodloužení životnosti střešní krytiny se podílí i další důležité vlastnosti jako je mrazuvzdornost a nízká nasákavost. Krytina má i dobré zvukovoizolační vlastnosti, což ocení zejména obyvatelé podkrovních prostor.

obrázek z archivu ireceptar.cz obrázek z archivu ireceptar.cz Zdroj: Archiv ireceptar.cz

Životnost krytiny se odhaduje na 100 let, proto na ní KM Beta poskytuje záruku až 30 let.

Krytina je použitelná pro spády střechy od 12° až do 90° ve všech klimatických oblastech České republiky.

Každý dům je jiný a specifické jsou také estetické požadavky každého investora. Proto je nabídka společnosti KM Beta velmi pestrá. KM Beta nabízí dva základní typy krytin KMB Beta a KMB Hodonka.

KM Beta KM Beta Zdroj: Archiv ireceptar.cz

Betonová taška KMB Beta

KMB Beta je betonová střešní krytina s charakteristickým profilem. Díky svým estetickým a funkčním vlastnostem se stala nejžádanější a nejpoužívanější taškou na trhu. Každý ze sedmi nabízených odstínů lze dodat v povrchové úpravě matné nebo lesklé.

  • Barevné odstíny lze zvolit cihlově červený, višňový, tmavě hnědý, černý, šedý, zelený a modrý.
  • Krytina nabízí čtyři varianty povrchových úprav: Briliant (lesklý vzhled), Elegant (matný vzhled), dále Efekt (kombinace dvou odstínů — višňové a černé) a nakonec Standard, probarvený beton bez povrchové úpravy.

KMB Beta - Elegant KMB Beta - Elegant Zdroj: Archiv ireceptar.cz

Betonová taška KMB Hodonka

KMB Hodonka je betonová střešní krytina s novým profilem, který vytváří na střeše zajímavé efekty.

  • Každý ze čtyř nabízených odstínů (cihlová, višňová, tmavě hnědá, černá)lze dodat v povrchové úpravě matné nebo lesklé.

Špičkový materiál je základem vynikající kvality střešní krytiny. Tuto betonovou tašku lze využít pro krytí šikmých střech od 12°do 90°. Použití není omezeno nadmořskou výškou.

Materiál a použití

Střešní tašky KM Beta jsou vyráběny z prvotřídních surovin, zejména velmi jemného křemičitého písku, který vytváří hladký bezvrásčitý povrch, jenž eliminuje zanášení a růst mechů.

KMB Hodonka KMB Hodonka Zdroj: Archiv ireceptar.cz

Vlastnosti střešní krytiny KM Beta i konkrétní tvary typů KMB Beta i KMB Hodonka předurčují tento materiál pro širokou škálu realizací od moderní architektury přes klasické rodinné domky, bytové domy a veřejné stavby až ke stylovým srubům, chatám, chalupám a případně i historickým objektům. Krytina KM Beta je vhodná jak pro novostavby, tak pro rekonstrukce střech.

Komplexní systém s jednoduchou pokládkou

Pokládka betonových střešních tašek patří k nejjednodušším a nejrychlejším v porovnání s jinými typy krytin. Pokud je nosná konstrukce bez závad, mohou být tašky KM Beta bez problémů pokládány i na stávající laťování, čímž lze ušetřit nejen práci, ale i peníze. Při respektování základních pravidel z technické příručky (viz www.kmbeta.cz) může krytinu kvalitně položit v podstatě i laik.

ukázka realiaze KM Beta ukázka realiaze KM Beta Zdroj: Archiv ireceptar.cz

obrázek z archivu ireceptar.cz obrázek z archivu ireceptar.cz Zdroj: Archiv ireceptar.cz

Veškerý potřebný materiál je tak možné zakoupit od jednoho výrobce.

Stejně jako profesionální řemeslník, i laik ocení komplexnost systému KM Beta. Ten kromě krytiny zahrnuje více než 50 doplňkových výrobků, kterými lze řešit technické detaily i těch nejnáročnějších konstrukcí.

Prostřednictvím e-shopu lze z pohodlí domova získat kompletní sortiment pro celý dům. Každému zájemci KM Beta zdarma spočítá potřebné množství materiálu, poradí s nejvhodnější volbou sortimentu a pomůže také při nákupu. Nákupem na www.shop.kmbeta.cz ušetříte až 40 %.

Podrobnosti o jednotlivých prvcích ze střešního systému KM Beta najdete na www.kmbeta.cz.

Akční letáky