obrázek z archivu ireceptar.cz
Zdroj: Archiv ireceptar.cz

KMB Sendwix: vápenopískové zdění pro pevný, tichý a úsporný dům

Unikátní certifikovaný systém vícevrstvého zdiva od společnosti KM Beta, českého výrobce betonové střešní krytiny a vápenopískových zdicích prvků, má řadu výtečných vlastností.

[Komerční prezentace] 

Proč stavět právě ze Sendwixu? Jednoduchá odpověď. Vysoká pevnost, výborná akustika, jednoduchá konstrukce a úspora energií potěší nejednoho investora. Se systémem KMB Sendwix lze snadno docílit i parametrů pro energeticky úsporný až pasivní dům a splnit technické požadavky odpovídající současným i budoucím potřebám.

Zdicí prvek KMB Sendwix (12-DF) Zdicí prvek KMB Sendwix (12-DF) Zdroj: Archiv ireceptar.cz

Zdicí prvek KMB Sendwix je zhotoven z vápna a přírodního křemičitého písku a je vytvrzen účinkem páry za vysokého tlaku. Nosnou konstrukci obvodového pláště tvoří mimořádně pevné vápenopískové kvádry. Z vnější strany se na zdivo přikládá tepelná izolace v různých variantách. Součástí systému jsou i další prvky pro zdění příček, překlady, věncovky, lícové a komínové zdivo. Systém doplňují zdicí a spárovací malty, lepidla a pomocný materiál, které KM Beta vyrábí pod názvem Profimix. Více na www.kmb-profimix.cz

Pevnost, akustika, tepelná akumulace

Vysoká pevnost materiálu zajišťuje kvalitu nosné části stavby a umožňuje výstavbu i sedmipodlažních objektů z nosných stěn v tloušťkách 175, 240 a 290 mm.

stavba Velké Pavlovice stavba Velké Pavlovice Zdroj: Archiv ireceptar.cz

Výborný akustický útlum nosných stěn i příček přispívá k pohodě bydlení — zaručuje dostatečnou akustickou izolaci mezi dvěma byty, ale mezi místnostmi uvnitř jednoho bytu nebo domku.

Vysoká tepelná jímavost materiálu přináší uživateli stavby stabilní vnitřní teplotu prostředí v zimním i letním období a přispívá tak k úsporám nákladů na vytápění nebo chlazení interiéru.

Díky vysoké variabilitě možností zateplení objektu si každý investor může sám vybrat, jak velké náklady na vytápění bude muset v budoucnu řešit.

Zdicí prvek KMB Sendwix (8-DF) Zdicí prvek KMB Sendwix (8-DF) Zdroj: Archiv ireceptar.cz

Jednoduchost konstrukce obvodových i vnitřních nosných stěn díky přesným tvarům cihel a přesné zdění na lepidlo umožňuje v průběhu stavby snadnou kontrolu správnosti a kvality provedení i pro investora.

Pevnost cihel umožňuje využít velmi štíhlé nosné stěny již od tloušťky 175 mm, čímž se při stejném obestavěném prostoru (proti současným stavbám z jednovrstvého zdiva) zvětšuje užitná podlahová plocha (u přízemního domku o cca až 5m²).

Přesné rozměry jednotlivých cihelných bloků umožňují velmi přesné zdění na lepidlo, a také rovný povrch stěn, který je vhodný pro aplikaci tenkovrstvých omítek a přímé lepení obkladů a zateplení.

Zdivo splňuje požadavky norem na protipožární odolnost.

Zdicí prvek KMB Sendwix je pevný, avšak snadno opracovatelný. Zdicí prvek KMB Sendwix je pevný, avšak snadno opracovatelný. Zdroj: Archiv ireceptar.cz

KMB Sendwix je koncipován tak, aby tepelné vlastnosti zdiva vysoce překračovaly i hodnoty normou doporučované! Tj.

  • R = 3,0—6,67 m²K/W
  • U = 0,32—0,15 W/m²K (pozn. žádoucí je co nejvyšší R a nejnižší U).

Tyto vlastnosti poskytuje zdivo KMB Sendwix při správném technologickém postupu. Ze stavební praxe je obecně známo, že úniky tepla přes tzv. „tepelné mosty“  — zeslabení izolačních schopností zdiva například rozbitím tvarovky a následným doplněním této části nesystémovým prvkem, jako je pojivo, omítka aj. — se daleko snáze a efektivněji eliminují u konstrukcí vrstvených (sendvičových, zateplených) než v tzv. jednovrstvém (jednoplášťovém) zdivu.

Více na www.sendwix.cz

Hotová stavba ve Velkých Pavlovicích Hotová stavba ve Velkých Pavlovicích Zdroj: Archiv ireceptar.cz

Nákup materiálu z pohodlí domova

Veškerý materiál společnosti KM Beta je možné zakoupit z pohodlí domova prostřednictvím e-shopu na www.shop.kmbeta.cz. Každému zájemci KM Beta zdarma spočítá potřebné množství materiálu, poradí s nejvhodnější volbou sortimentu a pomůže také při nákupu.

HTML kód

Akční letáky