Znáte triky s kolíčky na prádlo?
Zdroj: Shutterstock

11 geniálních triků s kolíčky na prádlo, které vám usnadní život. Málokdo je zná

Kolíčky nejsou jen dobrými pomocníky při věšení prádla. Naopak, v domácnosti najedou široké využití a pár jednoduchých triků s nimi vám může skvěle usnadnit život!

Líbí se vám jednoduché a levné vychytávky? Zkuste ty z obyčejných kolíčků na prádlo. I když se obvykle tito malí pomocníčci používají při věšení prádla, věřte, že se dají využít mnohem efektivněji.

Nabízíme vám hned jedenáct tipů a triků. Podívejte se na video a vyberte si ten nejpraktičtější: 

Držák na mobil i kartáčky

Koukáte často na videa na svém chytrém telefonu, ale nebaví vás jej držet v ruce? Vyrobte si důmyslný stojánek na mobil. Nebudete k tomu potřebovat nic víc než čtyři kolíčky.

U stojánků ještě zůstaneme. Pokud je v domácnosti víc členů, občas dojde k tomu, že se pletou zubní kartáčky. Není nic jednoduššího než si z hezkých kolíčků vyrobit barevné stojánky na tuto hygienickou pomůcku. Díky barevnému rozlišení už si je nespletete. 

Kolíčky jako odkapávač

Kolíčky použijte i jako odkapávač. Přicvakněte je na rohy houbičky na nádobí a postavte na okraj dřezu. Tam krásně uschne a bude připravená pro další použití. Jako malý důmyslný odkapávač můžete použít kolíčky i na skleničky. Obraťte sklenku vzhůru nohama, připevněte na ni tři kolíčky tak, abyste pak na ně mohli sklenku postavit a nechejte umytý kus skla okapat. 

kolicky Kolíčky využijte na uchování otevřených potravin.  Zdroj: shutterstock

Pořádek ve spíži

Na trhu existují speciální klipsy na otevřené sáčky, abyste mohli uchovávat ve spíži nespotřebované potraviny. Kolíčky splní naprosto tu samou službu a nemusíte kupovat žádné další kuchyňské pomůcky. Neuvařili jste všechny těstoviny a v původním obalu jich ještě půlka zůstala? Zarolujte obal a jednoduše upevněte kolíčkem. Stejně to udělejte se všemi ostatními načatými potravinami. Díky kolíčkům si ve spíži uděláte pořádek a k načatým potravinám se nedostane vzduch a déle vydrží.

fotky Vyrobte si vlastní vzpomínky. Zdroj: shutterstock

Kolíčky namísto rámečku

Milujete fotografie, ale nejste fanoušky klasických rámečků? I tady využijte praktičnost kolíčků. Buď můžete pomocí kolíčků pověsit oblíbené vzpomínky přímo na zeď, nebo přidělejte vždy jeden kolíček na spodní roh fotografie a důmyslný stojánek je na světě.

kolečkové hodiny Vytvořit můžete pomocí kolíčků i učící pomůcku pro děti.  Zdroj: shutterstock

Zatloukání hřebíků

Kolíčky se dají také použít jako chránič při zatloukání hřebíku. Už se nemusíte bát, že se klepnete kladívkem do prstu. Stačí, když hřebík chytíte do kolíčku a zatlučete jej jako normálně.

Držák na utěrky

Kolíčky využijete i jako držák na utěrky. Stačí dřevěný kolíček z jedné strany natřít lepidlem, přilepit na místo, kam utěrky obvykle věšíte a utěrku jen do kolíčku zavěsit. 

Svícny a mini květináče z kolíčků

Kromě fantastických pomocníků do domácnosti můžete kolíčky využít i jako materiál pro výrobu nejrůznějších dekorací. Krásně vypadají například svícny nebo mini květináče vyrobené právě z dřevěných kolíčků. Zapojit můžete i děti, když jim z barevných kolíčků vyrobíte nástěnku denních úkolů.

Zdroje: www.youtube.comcarujeme.czhobby.instory.cz

Akční letáky