Kolo můžeme uložit stylově také na chodbě v bytě.
Zdroj: ezphoto / Shutterstock.com

Jak uskladnit kolo v bytě či na balkóně

Ne všichni máme možnost ukládat kola ve sklepech, kolárnách, garážích anebo v zahradních domcích. Mnozí z nás musí svá kola uskladnit v bytě. Věřte, že i tak je možné vymyslet spoustu možností, kam kolo umístit, aby nezavazelo a na druhou stranu bylo vždy připravené k použití. 

Cyklistika a cykloturistika jsou velmi oblíbené sportovně relaxační činnosti. Bicykl najdeme snad v každé české domácnosti. Na jaře a v létě jej využíváme nejčastěji. Dokonale propracované cyklostezky nás dovedou do mnoha krásných koutů naší vlasti, a tak je dobré mít své kolo vždy při ruce a vyrazit na něm na cesty za poznáním. Ať už bydlíme ve větším bytě, nebo v malé garsonce, místo pro kolo se tu vždycky najde.

Pro uchycení kol na stěně existuje celá řada různých háků, stojanů, věšáků atd. Pro uchycení kol na stěně existuje celá řada různých háků, stojanů, věšáků atd. Zdroj: WichitS / Shutterstock.com

Věšáky a držáky na stěnu

Za vstupní dveře, u stropu v předsíni, na zeď v hale, ale i klidně v obývacím pokoji můžete pověsit kolo na hák, případně na speciálně řešený věšák anebo přes kladku kolo vytáhnout ke stropu.   

Stojany s háky pro zavěšení kol

Kola mohou zabrat mnohem méně místa, budou-li v bytě uložena ve svislé poloze. Dobře vypadají také tyčové stojany. Ideálně tři vedle sebe umístěné svisle od stropu až k podlaze a na nich umístěná dvě až tři kola (včetně dětského) vodorovně pod sebou.

Kolo jako součást interiéru. Kolo jako součást interiéru. Zdroj: travellifestyle / Shutterstock.com

Speciální skříňky s horním výřezem

Nízké skříňky nebo otevřené police stojící na zemi mohu poskytnout spolehlivý prostor pro usazení kola v interiéru. Pěkné a čisté kolo tak může tvořit nedílnou součást moderního interiéru, aniž by jakkoli rušilo daný prostor.

Využijte dřevěnou paletu

Ke stabilnímu postavení kola lze využít stejně dobře i dřevěnou paletu a do ní kolo zasunout shora tak, aby se nedotýkalo stěny. Další možností je postavit dřevěnou paletu na zem a volná místa mezi jednotlivými dřevěnými fošnami využít k postavení několika kol vedle sebe.  

Pro uložení kola v bytě může posloužit i dřevěná paleta. Pro uložení kola v bytě může posloužit i dřevěná paleta. Zdroj: Photographee.eu / Shutterstock.com

Poličky plnící funkci držáku kola

V mnoha místnostech můžete vidět speciálně přizpůsobené poličky, které drží na stěně kolo v ideální výšce tak, aby se z tohoto místa dalo snadno sundat a přitom se pod kolem dalo bez problémů uklízet a vytírat.

Dobrý nápad na balkon

Kolo se dá uložit i na balkon, a to dokonce tak, že nikdo zvenčí nebude vidět, že máte kolo uschované právě na balkoně. Stačí na zábradlí balkonu z vnitřní strany připevnit dřevěnou desku a kolo na desku usadit pomocí háků nebo přezek. 

Kolo se dá uložit i na balkoně, aniž by bylo z venku vidět. Kolo se dá uložit i na balkoně, aniž by bylo z venku vidět. Zdroj: Marius Moisa / Shutterstock.com

S kolem pod schody

V patrových domech lze využít k praktickému uložení kol prostor pod schody.

Šatníková skříň v předsíni

Taková skříň umístěná ve vstupní hale, chodbě nebo předsíni je dalším skvělým úložištěm pro kolo.

Mnoho skvělých nápadů z celého světa, které se týkají právě uložení kol v bytech, naleznete v naší inspirativní pinterestové nástěnce:

Akční letáky