Většina z nás dojde v průběhu života k okamžiku, kdy si bolestně uvědomíme, že ostrost našeho vidění už zdaleka není taková jako v mládí nebo třeba ještě před rokem. V takové chvíli se s pokorou a vírou v pomoc vydáváme k očnímu lékaři, kterému nezbyde nic jiného, než předepsat brýle nebo čočky. Zvolíme-li stále ještě hojněji využívané brýle, začíná tím zdánlivě nekončící zimní boj s jejich zamlženými skly. Ovšem jen pro ty z nás, kteří neznají jednoduchý trik, jenž je tohoto problému navždy zbaví.

Zamlžené brýle vyřešíte i podle videa na youtube v kanálu NECN:

Zdroj: Youtube

Stejně jako v koupelně

Možná jste již někdy v koupelně využili radu proti zamlžování zrcadla po pobytu v horké vaně nebo po horské sprše. Chceme-li tomu zabránit, stačí na jeho plochu rozetřít pěnu na holení, důkladně rozprostřít a nechat chvilku působit, než ji setřeme a zrcadlo vyleštíme. Od té chvíle máme alespoň na pár dní od zamlženého zrcadla pokoj. Proč tedy stejný princip nevyužít také v případě zamlžujících se brýlí? Není to o nic složitější. Stačí jejich sklíčka z obou stran potřít právě zmiňovanou pěnou na holení, pak dokonale vyleštit a máme po starostech. Můžeme chodit ze zimy do tepla jak se nám zachce a pořád uvidíme všechno ostře a jasně.

Jsou i jiné metody

Kromě uvedené pěny na holení podobnou službu udělá také obyčejné mýdlo na ruce. Postup bude i v tomto případě stejný, takže se nemusíme bát poškození skel. Trochu problematičtější je rada, která nabízí použití zubní pasty. Pokud bychom ji chtěli vyzkoušet, je potřeba se dobře podívat na složení pasty, protože většina z nich obsahuje drobné částečky abraziva napomáhajících odstranit plak usazený na zubech. Při nešetrném čištění brýlí by se mohl jejich povrch zbytečně poškodit.

Jsou i speciální přípravky

Jestliže nemáte doma například pěnu na holení a stejně byste pro ni museli do obchodu, zvažte, zda ji využijete i jindy. V případě, že byste ji pořizovali jen pro tyto účely, bude patrně vhodnější poohlédnout se například v lékárně po speciálním spreji proti zamlžování brýlí. Jsou volně dostupné a rodinnou pokladnu určitě nezruinují.

Vyřešte to úplně jinak

Nechce se vám do žádné z nabízených variant? Pak je tady ještě jedna rada lékařů – oční vadu je možné odstranit speciálním zákrokem nebo můžete brýle vyměnit za kontaktní čočky, které podobné problémy rozhodně nepřinesou. Máme tedy na výběr dostatek možností, teď už je jen na nás samotných, k jaké z nich se nakonec přikloníme.

Související články

Zdroje: prasadnetralaya.com, www.aazdravi.cz, www.healthline.com