Koupelnu snadno proměníme díky barevným doplňkům.
Zdroj: Gaf_Lila / Shutterstock.com

Co nesmí chybět koupelně, aby léta vydržela?

Na koupelnu se dnes kladou vysoké nároky nejen co se týče funkce, ale také estetiky. Zároveň je její vybudování či případná rekonstrukce velký zásah nejen do rodinného rozpočtu, ale také do provozu příbytku. Cílem všech majitelů nemovitostí proto logicky je, aby byli s koupelnou po všech stránkách spokojení co nejdéle. Jak toho dosáhnout?

Význam koupelny v dnešní době rychle roste. Nejenže je již nepostradatelnou součástí každého bytu, ale neustále se zvyšují nároky na její funkční i estetickou stránku. Už dávno neslouží jen k prosté očistě, ale také k relaxaci a je to i důležitý faktor určující úroveň a cenu bytu. I solidní nemovitost, pokud má koupelnu v dezolátním stavu, je prakticky neobyvatelná a jazykem realitních makléřů se jedná o „objekt určený k rekonstrukci“. Na koupelně zkrátka dneska záleží.

Pobyt v koupelně nám zpříjemní květiny. Pobyt v koupelně nám zpříjemní květiny. Zdroj: Pixel-Shot / Shutterstock.com

Vybudování či rekonstrukce koupelny zároveň nejsou levná záležitost a také se jedná o zásah, který rozhodně nezvládneme za odpoledne, ale naopak ovlivní život obyvatel bytu třeba i na několik týdnů. Proto když už se do něčeho takového pouštíme, cílem je, aby nám hotová koupelna vydržela nejen funkční, ale i esteticky vyhovující co nejdéle. Jak toho dosáhnout?

Klíčem k dlouhodobé spokojenosti s touto velmi důležitou místnůstkou je kromě promyšlené praktičnosti a funkčnosti také nadčasový design. Elegantní střídmé barvy i tvary se neomrzí tak rychle jako výrazná barevnost a tvarové výstřelky poplatné momentálnímu trendu. Stejně tak je vždy nadčasovější minimalismus než přebujelost ve všech ohledech. Minimalističtěji pojatá koupelna nechá vyniknout nás, naši individualitu, a také mnohem lépe a přirozeněji ladí s ostatním zařízením bytu.

Vhodně zvolené doplňky skvěle promění vaši koupelnu. Vhodně zvolené doplňky skvěle promění vaši koupelnu. Zdroj: Studio ART / Shutterstock.com

Doladit prostor barevně a zútulnit ho, abychom se vyhnuli pro mnohé nepříjemnému stylu strohé pitevny, je možné pomocí koupelnových doplňků a textilií. Jejich výhodou je, že jsou snadno obměnitelné, takže tady máme relativně volné pole působnosti. Je rozhodně snadnější a levnější vyměnit koupelnovou předložku nebo skříňku než bourat celou koupelnu. Tyto doplňky, ať už skříňky, regály, zrcadla, dózy na hygienické potřeby, předložky, ale i třeba barevně sladěné ručníky, dokážou dát koupelně útulnou zabydlenost i onen žádoucí trendy vzhled, který doladí k dokonalosti nadčasový a kvalitní základ.

Ke zútulnění a proměně koupelny pomohou vodně zvolené doplňky včetně ručníků. Ke zútulnění a proměně koupelny pomohou vhodně zvolené doplňky. Zdroj: S_Photo / Shutterstock.com

A právě proto, že základ by nám měl vydržet co nejdéle, je dobré zaměřit se nejen na nadčasový design, ale také kvalitu, a to jak samotných sanitárních předmětů, tak provedení řemeslných prací. Vstupní investice sice může být vyšší, ale uvidíte, že se vám vyplatí. Promyšlená a nadčasová koupelna z kvalitních materiálů je nejen ozdobou bytu, ale také se snadno udržuje, dobře slouží individuálním a časem se měnícím potřebám obyvatel bytu a hlavně se tak rychle neokouká. Takže se i po letech přistihnete, jak si říkáte: „Ta koupelna je pořád pěkná.“

Akční letáky