obrázek z archivu ireceptar.cz
Zdroj: Archiv ireceptar.cz

Kvalitní česká krytina KM Beta se hodí pro rozmanité tvary střech

Střešní tašky KM Beta se vyrábějí z přírodních materiálů, vyznačují se velkou odolností vůči nepříznivým venkovním podmínkám a jsou použitelné i pro šikmé střechy s opravdu nízkým sklonem (již od 12°).

[Komerční prezentace]   

Česká tradice

Společnost KM Beta, největší český výrobce betonové střešní krytiny, navazuje svým programem na dlouholetou tradici výroby betonové střešní krytiny na jižní Moravě. Výrobní závody KM Beta na střešní krytinu vyrostly v letech 1982 (Bzenec–Přívoz) a 1988—1989 (Kyjov) v blízkosti rozsáhlé lokality vátých křemičitých písků též nazývané Moravská Sahara, která dodnes slouží jako optimální surovinový zdroj pro výrobu.

  • Tato lokalita je známá svými vysoce kvalitními písky, čímž je také dosaženo velmi vysoké kvality výrobků KM Beta.

střešní krytina KM Beta střešní krytina KM Beta Zdroj: Archiv ireceptar.cz

Vysoká odolnost betonové krytiny od KM Beta je jednou ze základních podmínek funkčnosti střechy a její dlouhé, až stoleté životnosti. Odolnosti dosahuje betonová střešní krytina díky kvalitním vstupním surovinám, z nichž se vysokopevnostní beton vyrábí, a moderní technologii jeho výroby. Výsledkem je vysoce spolehlivá a esteticky kvalitní krytina, která bude dům chránit i 100 let a nikdy neztratí na kráse a eleganci.

Nízká nasákavost a vysoká mrazuvzdornost

Možná, že vás to překvapí, ale kvalita a pevnost betonových tašek se postupným dozráváním betonu na vzduchu časem zvyšuje. Materiál je mimořádně pevný a unese víc než normou požadovaných 2 000 N.

Betonové tašky jsou vhodné i pro použití v oblastech zatěžovaných sněhem ve všech nadmořských výškách.

nízká nasákavost a vysoká mrazuvzdornost nízká nasákavost a vysoká mrazuvzdornost Zdroj: Archiv ireceptar.cz

Technologické zpracování materiálu významně ovlivňuje nasákavost.

Odborně řečeno: Na tuto vlastnost má zásadní vliv velikost, průměr a rozmístění kapilárních pórů. Vysokopevnostní beton dosahuje díky hutnosti kameniva a nízkému vodnímu součiniteli (méně než 0,4) specifického složení s nízkým obsahem těchto pórů. Proto je nasákavost betonových tašek od KM Beta nízká — do 9 %, a to je důležité hlavně pro nižší sklony střechy.

obrázek z archivu ireceptar.cz obrázek z archivu ireceptar.cz Zdroj: Archiv ireceptar.cz

Několikrát ročně jsou výrobky podrobovány nezávislým testům prováděným podle zkušební metodiky normy ČSN EN 491 (STN EN 491). Taška může nasáknout vodou, na její spodní straně se mohou dokonce objevit kapky, nesmějí však odkápnout po dobu 20 hodin. Mrazuvzdornost se testuje cyklickým střídáním teploty. Betonová krytina od KM Beta splňuje požadavky normy na 25 zmrazovacích cyklů.

Ve vodních drážkách krytiny tak nedochází ke vzlínání vody. Nasákavost snižuje i povrchová úprava betonových tašek KMB Beta a KMB Hodonka v lesklém (Briliant) i matném (Elegant) provedení.

  • Originální vzhled střechy u KM Beta umožňuje povrchová úprava s trojitým akrylátovým nástřikem, která se prodává pod názvem Efekt.

Zkoušky kvality

Nízká nasákavost je obzvlášť významná zejména ve vztahu k vysoké odolnosti betonu proti mrazu. Díky vysoké mrazuvzdornosti, která se na životnosti krytiny podepisuje nejvíc, může společnost KM Beta garantovat 30letou záruku na svoji střechu. Méně vody v krytině snižuje riziko při zamrzání a narušení krytiny. Je-li mrazuvzdornost tašky nedostatečná, projeví se to ztrátou její pevnosti i tloušťky a celkovým rozrušením.

Na výběr široká paleta barev. kvalitní betonové tašky v mnoha odstínech Zdroj: Archiv ireceptar.cz

Funkční střešní plášť

Betonová střešní krytina od KM Beta odolává silnému náporovému dešti, větru, slunečnímu záření a krupobití. Neublíží jí ani kyselý déšť. Identický tvar tašek, které do sebe po uložení zapadají díky systému drážek, zabezpečuje do určité míry vodonepropustnost krytiny.

Společnost KM Beta navíc umožňuje řešit detaily na úrovni kompatibilního komplexního systému střešních doplňků a příslušenství. Jejich zakomponování ve střešním plášti znamená ochranu před poruchami a před nežádoucím vniknutím vlhkosti dovnitř.

  • Střecha s dokonalou funkčností má díky třem tvarům betonových tašek — KMB Beta, KMB Hodonka a KMB Bobrovka — i široké možnosti estetického ztvárnění.

Bezplatný servis pro zákazníky KM Beta

Výpočet množství střešních tašek, příslušenství a nákladů: Podle projektové dokumentace pracovníci společnosti KM Beta spočítají potřebné množství tašek a příslušenství. Účelem tohoto servisu je usnadnit stavebníkům přípravu stavebních prací a ušetřit jim čas i peníze.

KM Beta - kalkulátor střechy kalkulátor střešní krytiny Zdroj: Archiv ireceptar.cz

Stačí dodat podklady pro výpočet střešní krytiny: dostatečně okótované (čitelné) výkresy ve vhodném měřítku (výkres krovu, střechy, řezy, pohledy) a vyplnit formulář na webových stránkách www.kmbeta.cz.

Nejen střešní krytina

Střešní krytinu můžete výhodně objednat spolu s dalšími materiály, například se zdicím systémem, se stropy nebo s omítkami. také tyto materiály společnost KM Beta nabízí.

  • Klasikou je pálený cihelný zdicí systém Profiblok.
  • Pro výstavbu tepelně úsporných, nízkoenergetických a pasivních domů je určen osvědčený systém vícevrstvých konstrukcí KMB Sendwix se základem v podobě vápenopískového zdiva.
  • Ucelená nabídka keramických stropních konstrukcí se skrývá pod značkou Profideck. Stropy lze v rámci systému Profideck řešit buď s využitím stropních vložek Hurdis nebo stropních nosníků Hodo a stropních vložek Miako. Všechny tyto prvky vyrábí Cihelna Hodonín, závod s více než 150letou tradicí.
  • Novinkou v nabídce KM Beta jsou maltové a omítkové směsi. Výrobky značky Profimix vyrábí nový, nedávno dokončený výrobní závod na Hodonínsku. Portfolio zahrnuje zdicí malty a lepicí hmoty pro veškeré stavební materiály, dále cementové potěry, stěrkovací hmoty, jádrové a štukové omítky a tepelně izolační malty a omítky. Materiály Profimix splňují přísné evropské normy a navíc vynikají dobrými zpracovatelskými vlastnostmi.

KM Beta nabízí široký sortiment materiálů pro hrubou stavbu. maltové a omítkové směsy Zdroj: Archiv ireceptar.cz

Více o materiálech KM Beta na www.kmbeta.cz.

Akční letáky