I v případě, kdy potřebujeme, nebo chceme volit podlahu podle praktických vlastností, máme široký výběr. Ať už potřebujete krytinu, kterou snadno uklidíte, nebo podlahu, která dokáže skvěle odolávat zvýšené vlhkosti nebo hřejivý materiál do ložnice, výběr bude a je vždy pestrý.

Marmoleum

Jedinečné přírodní linoleum, které je vhodné i do prostor obývaných astmatiky a alergiky je marmoleum. Navíc nabízí rozličné podoby a vždy velmi atraktivní vzhled. Stalo se oblíbeným materiálem také u architektů, kteří si na něm zamilovali širokou škálu tvarových a barevných kombinací.

Lamináty s technologií Aqua-Stop

Před průnikem vody vás a vaše nosné HDF desky v kuchyni dlouhodobě ochrání speciální povrchová úprava bočních spojů, technologie nazývaná Aqua-Stop. Díky ní už nejsou ohroženy prostory, kde je styk s vodou na denním pořádku, například kuchyně a koupelny.

Odolné laminátové podlahy

Laminátové podlahy vykazují vysokou odolnost také při pádech těžších předmětů nebo nepřiměřenému zacházení, jsou dostatečně tvrdé, odolné a při neopatrném zacházení na nich nedojde k poškození povrchu. Mají však jistou nevýhodu v tom, že na dotek působí chladným dojmem. Tento nedostatek leza vyřešit položením kusového koberce.

Ekologické podlahy s minerálním jádrem

Mnozí z nás už se zaměřují na pořizování zařizovacích předmětů a materiálů také s ohledem na ekologické hledisko. Takovou možnost nám nabízejí „kamenné“ ekologické podlahy s minerálním jádrem SPC Arbiton. Jsou stoprocentně voděodolné, proto je možné umístit je do kuchyní. Svými vlastnostmi se pohybují někde mezi keramikou a vinylem.

Přírodní recyklovatelné suroviny

Do dětských pokojů, kde požadujeme podlahy elastické, lze zvolit podlahy z přírodních recyklovatelných surovin. Neobsahují chlór, rozpouštědla ani změkčovadla. Jako jiné Bio materiály ani tyto podlahy neuvolňují zdravotně závadné látky a jsou naprosto bez zápachu. O zdraví dětí tak nemusíme mít obavy.

Podlaha jako koberec

Tkaný vinyl je materiálem, který výrazně připomíná koberce. Jeho vlákna jsou splétaný vinyl. Zachovává si jak praktické vlastnosti vinylu, tak díky své struktuře může vytvářet různé vzory moderních koberců. Vinylová příze má jádro ze skleněných vláken. Tato vlákna jsou na stavech splétána dohromady a poté za tepla zalisována. Vinyl je navíc antistatický materiál, který tlumí jak prostorový, tak kročejový hluk.