Nezbavujte se zbytečně prázdných plechovek od piva. Raději je přeměňte v užitečný a příjemný dárek, které rozbuší srdce každé ženy. Velice jednoduchým způsobem z nich můžete vyrobit poutavý květináč, který stačí osadit její oblíbenou květinou.

S trochou kreativity a šikovnosti tak během chvilky vykouzlíte jedinečnou dekoraci, která oživí nejen váš domov, ale i zahradu.

Jak vyrobit krásné květináče ze starých plechovek od piva? Podívejte se na toto YouTube video na kanálu Small Garden:

Zdroj: Youtube

Příprava plechovky

Prázdnou plechovku od piva nejprve pečlivě omyjte, měla by být dokonale odmaštěná, a nechte oschnout. Pak odřízněte nebo odstřihněte horní víko, buďte však opatrní, některé plechovky mívají poměrně velmi ostré hrany. Proto je dobré tuto část oblepit například elektrikářskou páskou.

Odtokový otvor

Do plechovky je potřeba udělat na dně otvor, aby měla kudy odtékat ze substrátu přebytečná voda. Můžete ji udělat pomocí hřebíku a kladívka.

Povrchová úprava

V tento moment nastává fáze tvoření, kdy si zvolíte konkrétní techniku. Možností totiž máte přehršel. Plechovku lze potřít či nasprejovat barvami a pomalovat. Stejně tak ji však můžete polepit textilem nebo jakýmkoliv zajímavým papírem, zajímavě vypadají i staré noviny.

Jak postupovat s textilí

V tomto případě lze využít zbytky látek, které máte k dispozici. Vystřihněte pruh o výšce, která odpovídá výšce plechovky a jejímu obvodu. Nezapomeňte si nechat nějaký centimetr navíc na estetické překrytí v místě spoje.

Látku pak na plechovku nalepte pomocí lepidla, anebo oboustranné samolepicí pásky. Důležité je, aby látka na kovu dobře držela, proto ji k němu lehce přitlačte a nechte řádně zaschnout.

Zdobení

Následně můžete na látku nalepit pomocí tavné pistole dekorační předměty, například korálky, stužky, kamínky, ale i ozdobné šňůrky.

Zasaďte květinu

Když máte květináč odekorovaný, nezbývá než ho naplnit substrátem a osadit sazenicí květiny, která vaší ženě vykouzlí úsměv na tváři.

Související články

Zdroje: www.ceskykutil.cz, www.living.iprima.cz, www.skrblik.cz