Vůně levandule je naprosto nezaměnitelná. Její něžný vzhled potěší každé oko. Navíc se jedná o bylinu, která umí navodit klid duše, potěšit oko a odlákat nezvané hosty z hmyzí říše. Je ideální ozdobou každé domácnosti. A teď je navíc její čas. Proto neváhejte a vyrobte si z levandule nádhernou dekoraci na dveře. Potěší nejen vás, ale i příchozí návštěvy, navíc váš příbytek krásně provoní.

Rychle a jednoduše

Samotné věnce nejsou nijak složité a hlavně nejsou náročné na materiál. V podstatě vám stačí jen rostliny levandule, základ věnce a drátek. Navíc samotný postup není nijak složitý. Přesvědčte se na videu:

Zdroj: Youtube

Bohatá levandule

Na výrobu věnce jen z levandule nepotřebujete korpus jako při výrobě vánočního věnce. Stačí v podstatě jen proutek, z něhož vytvarujte kruh a zajistěte na spojnici. Nejlepší je použít vrbový proutek, protože je krásně pružný, avšak využít můžete i dostatečně dlouhou větvičku jakéhokoliv ovocného stromu, který máte na zahradě nebo v okolí.

Rozmyslete si, jak budete chtít věnec na dveře připevnit. Krásně bude vypadat levandulová saténová stuha, nebo krajková. Druhá varianta je, že očko nebudete přiznávat a vytvoříte jej z floristického drátku, takže se elegantně schová za květy bylinky.

Na tento věnec padne levandulových stonků poměrně dost. Hezky je proberte, očistěte od lístků a pomocí drátku připevňujte svazečky levandule na připravený kruh. Vždy zajistěte drátkem a postup opakujte, dokud není celý věnec hotov. Takto vám bez problémů vydrží téměř celý rok.

Bohatství polí a luk

Pokud nemáte dostatek levandulových stonků, nakombinujte je s obilnými klasy a bodláky. Budou s krásnou fialovou tvořit dokonalý kontrast a výsledek bude také stát za to. Pořiďte si bílý proutěný věnec jako základ a bohatě do něj zastrkávejte obilné klásky a prokládejte bodláky. Upevňujte pomocí tavicí pistole.

Jakmile jste spokojeni se základem věnce, je na řadě dozdobit věnec přímo levandulovými stonky. Vezměte si jich do ruky vždy víc, ne jen jeden a zastrkejte rovnoměrně do volných míst po celém obvodu věnce. A je hotovo. Buď věnec ponechte takto přírodní, nebo ho můžete dozdobit podle chuti fialovou stužkou.

Vzpomínky na dovolenou

Většina z nás neodolá, a když už se dostane k moři, vždy s sebou nějakou mušličku přiveze. Pokud jich máte víc, vyrobte si malou levandulovou vzpomínku. Budete potřebovat polystyrenový korpus. Ten omotejte buď proužky barevné juty, ideálně v barvě Provence, nebo třeba pruhy modré džínové látky. Pomocí tavicí pistole na korpus přidělejte různě daleko od sebe mušle. Připravte si drobné svazečky levandule a ty pak aplikujte mezi mušličky po celém obvodu věnce. Dozdobit můžete opět malými fialovými mašličkami.

Související články

Zdroje: www.youtube.com, living.iprima.cz, kreativnitechniky.cz, diblik-zivotnistyl.cz