Levandule je stále IN

Zatímco francouzský venkov již nevládne květinářstvím, doplňkům ani ložnímu prádlu, fialková přetrvává. A tak i v roce 2021 vévodí barvení, melírům a novince ve vlasové kosmetice zvané baliáž. I v nehtové kosmetice fialová kraluje, dál se také stále objevuje v oblékání a barevné paletě svatebních salonů.

V interiéru se levandulová nadále používá a nejen ta, i další fialové odstíny, také nádech do růžová, tmavá fuchsiová, ostružinová nebo zastřená orchidejová.

Fialkový domov

Interiér by neměl být otrockým odrazem trendy palet a aranžovaných fotografií v časopisech. Je to náš životní prostor a jeho barvy budou ovlivňovat naše pocity, ať už jsme citliví nebo ne.

Z psychologického hlediska jsou levandulová a lila považovány za hojení napomáhající barvy, které vytvářejí dojem klidného útočiště, kde můžeme vypnout, odpočinout si a načerpat znova energii. Dvěma slovy “oáza klidu.”

Levandulové odstíny se dobře kombinují s pastelovými barvami, které je nepřebíjí, ale doplňují. Společně působí harmonicky a poklidně. V dnešním pojetí je základem palety často béžová nebo krémová, která momentálně nachází svoje místo také v módě.

V moderních interiérech se častěji, než nekonečné vzory opět objevují vtipné tvary, atypicky barevně vyvedené grafiky, neobvyklé dekorace a jiné prvky, které uchvátí naši pozornost. Pastelová paleta fialových odstínů nám může pomoci vytvořit základ pro vypíchnutí takového zajímavého kousku.

A není to jen pro holky?

No, to v žádném případě! Možná pořád trošku pokukujete po Provence, jejíž styl byl načančaný, a i když měl evokovat venkov, působil spíš trochu dětsky a snově. Interiéry dnes netíhnou k vyšperkovanosti s puncem zapomenutého venkovského sídla. Zcela opačně směřují k jednoduchosti a eleganci minimalismu.

Krása se tu odráží v zákoutích a posezeních, která očesáním od zbytečných detailů nechávají naši mysl skutečně relaxovat a rozplynout myšlenky na hektický den nad knihou nebo pohledem do ulice.

Zdroj:

blog.sampleboard.com, www.architecturelab.net